Иран хвърли бомабата на световното пътвенство по футзал провеждащо се в Колумбия. Персите елиминираха петкратните световни шампиони Бразилия след изпълнение на дузпи. Срещата играна в Букараманга заърши наравно в редовното време 3:3. В продълженията също не бе излъчен победител - 4:4. При дузпите иранците вкараха и трите, а Ари изпусна втората дузпа за Бразилия.

Рекордьорът по голове на световни първенства Фалкао вкара три от попаденията и вече има отбелязани 48 гола на световни финали. Звездата на бразилския футзал вкара първите два гола за мача. Второто му попадение бе с пета на празна врата при изпълнение на фаул, след като вратарят се беше наредил на стената.

Хосеин Тайеби минута по-късно технично преодоля бразилския вратар за 1:2. В 29-ата минута Диегиньо увеличи за южноамериканците след грешка на иранската защита и привидно внесе спокойствие в техните редици. Азиатците не се примириха и чрез Афшин Каземи и Али Хасанзадех изравниха. Трето попадение бе след много дълга комбинация, като Иран бяха извадили вратаря си и се възползваха от численото си превъзходство.

В продължението по-малко от три минути преди края капитанът Фалкао отново изведе Бразилия напред. Той се възползва от поредната грешка на защитата и копна красиво топката над вратаря. Персите не се отказаха извадиха вратаря и точно играчът с вратарска фланелка - Мохамад Кешаварз изравни само 18 секунди по-късно.

При лотарията на дузпите иранците отбелязаха и трите, а Ари изпусна втората за Бразилия, след като уцели дясната греда.

Техниката на Фалкао се оказа недостатъчна

Иран ще играе на четвъртфинала в събота в Букараманга с Парагвай и при победа ще срещне по-добрия измежду Русия и Испания в Меделин във вторник.

Испанците преодоляха относително трудно Казахстан с 5:2. Последните две попадения бяха отбелязани накрая на празна врата. Герой и антигерой на мача стана Даурен Норгожин, който първо изравни за 2:2, но минута по-късно си заби неспасяем автогол. Второто попадение се оказа решително за крайния резултат.

В Кали, Поругалия се справи леко с отбора на Коста Рика. Голмайсторът Рикардиньо отбеляза първите две попадения. Андре и Тиаго Брито вкараха другите два гола. Костариканците имаха няколко чисти положения в края на мача, но не успяха да отбележат почетно попадение.

Португалия ще има относително лека задача на четвъртфинала. Там ще трябва да играе срещу победителя от двубоя между Тайланд и Азербейджан.

Другите двойки в долната част на схемата са: Аржентина - Украйна и Италия - Египет.