Бразилският Интернасионал спечели Световното клубно първенство в Япония, след като победи европейския клубен шампион Барселона с минималното 1:0 на финала. Победното попадение за южноамериканците реализира 19-годишният Луис Адриано в 81-ата минута на двубоя.

Луис Адриано Това бе втори гол за младия нападател във втори пореден мач, след като той класира Интернасионал и за мача за титлата. В полуфиналната среща с египетския Ал Ахли Адриано отново се появи като резерва и отбеляза за 2:1 в 72-ата минута на двубоя.

Каталунците тотално доминираха в мача, но многобройните пропуски им изиграха лоша шега.

Веднага след гола на Интернасионал футболистите на Франк Рийкард се втурнаха да изравняват, но удар на Деко бе спасен с вещина от вратаря на бразилците Клемер, а малко по-късно топката обърса гредата след фаул, изпълнен от Роналдиньо.

Футболистите на носителя на Копа Либертадорес предпочетоха защитна тактика и рядко стигаха в опасна близост до вратата на Виктор Валдес и голът на Адриано дойде като гръм от ясно небе за каталунците.

Триумфът на Интернасионал е втори пореден за бразилски отбор в Световното клубно първенство след успеха на Сао Пауло миналата година.

Барселона отново не успя да направи дубъл - Шампионска лига и Световно клубно първенство. През 1992 година Барса спечели за първи път в историята си Купата на европейските шампиони, но в мача за Междуконтиненталната купа тогава загуби отново от бразилски отбор - Сао Пауло, с 1:2.

По-рано през деня пък Ал Ахли победи с 2:1 Америка (Мексико) в мача за третото място.