Сисоко сменя Матюиди.

61′

Изстрел на Дъмфрис!

Лорис избива топката.

Нов удар на футболиста на Холандия и отново чудесна намеса на вратаря на Франция.

59′

Ван Дайк стреля с глава!

Топката излиза в аут.

Нзонзи не успя да покрие бранителя на Ливърпул.

58′

Жълт картон за Дин.

Съвсем очакван.

57′

Нови две нарушения на Дин срещу Депай.

Второто бе ненужно грубо и можеше да доведе дори до жълт картон за Дин.

Такъв все пак не беше показан.

55′

Вайналдум на няколко пъти претендира, че е бил фаулиран.

Трябва да внимава с тона към главния съдия, тъй като вече веднъж бе официално предупреден.

51′

Изстрел на Райън Бабел!

Топката се отбива в тялото на бранител и излиза в корнер.

Добра възможност за домакините.

50′

Официално предупреждение за Канте.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира вихрено и за двете единайсеторки, като шансовете за отбелязване на откриващо попадение се редуваха един след друг.

Наложи се първо Силесен, а след това на два пъти и Лорис да доказват класата си.

Особено напрегнат бе стражът на гостите, на когото се наложи да избива два мощни изстрела на най-дейния футболист на терена Мемфис Депай в самото начало на срещата.

Първият по-сериозен пропуск за "лалетата" беше на Вайналдум, който останал очи в очи с Лорис не съумя да го преодолее.

"Петлите" отговориха с контраатака и изстрел с глава на Гризман, който обаче не бе достатъчно силен и точен и съответно беше спасен с лекота от Силесен.

Депай получи сериозен удар от Лука Дин в средата на първото полувреме и се наложи да му бъде оказана лекарска помощ. Това определено охлади страстите му на терена, като той остана незабележим до почивката.

Шоуто открадна Вайналдум, който даде предимство на домакините минута преди почивката. Това стана възможно, след като състезателят на Ливърпул се възползва от не особено добре избит изстрел на Бабел, като с добавката си даде по-скоро заслужена преднина на Холандия.

Това бе и единственият гол за първото полувреме.

45′

Почивка.

44′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Вайналдум!

Добавката му бе добра, след неуспешен удар на Бабел, който беше спасен от Лорис.

42′

Краят на първото полувреме е изпъстрен от нарушения.

Играта се накъса значително.

39′

Де Йонг внася известна острота в поредната атака на тима си.

Неуспешен завършек на акцията на домакините.

37′

Бе оказана медицинска помощ на футболиста на "лалетата".

35′

Дин стъпи върху ходилото на Депай.

Неприятен момент за холандския футболист.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

29′

Мощен изстрел на Павар!

Топката не намира очертанията на вратата.

Подобна ситуация на тази от Мондиала, в която французинът се разписа във вратата на Аржентина.

Безуспешна, в това се състои разликата.

28′

Сериозна подкрепа за гостите на холандска земя.

От трибуните, разбира се...

27′

Поуспокоиха се страстите на игрището, след първоначалните усилия на двата тима да стигнат до откриващо попадение.

Игра в средата на терена.

Снимка 389978

Източник: UEFA.com

25′

Засада на Депай.

Не разбра първоначално футболистът на домакините, че не е бил в коректна ситуация на терена.

17′

Официално предупреждение за Вайналдум.

13′

Бабел свали топката на Депай.

Той стреля от средна дистанция!

Кълбото е в ръцете на Лорис.

11′

Подаване за Гризман в наказателното поле на Холандия.

Ударът му е слаб и Силесен лови.

10′

Блинд центрира в пеналта на съперника.

Топката е избита от бранителите на Франция.

9′

Депай определено е сред най-дейните футболисти на терена.

Не спира да захранва с подавания съотборниците си.

5′

Гризман се опитва да изведе Павар в половината на съперника.

Защитниците на домакините реагират своевременно и изчистват топката в предни позиции.

Снимка 389975

2′

Вайналдум стреля!

Лорис отразява удара му!

Страхотна възможност за "лалетата" в самото начало на двубоя!

1′

Вилхена Менди

Холандия приема Франция в мач от група 1, дивизия "А" на Лигата на нациите тази вечер. Битката в Ротердам, на стадион "Де Кайп", започва в 21:45 часа.

Холандия няма право на грешка срещу световния шампион, за да запази шансове да класиране напред в състезанието. От своя страна Франция просто трябва да избегне поражение, за да си гарантира място на 1/2-финалите.

Селекционерът на "лалетата" Роналдо Куман ще може да използва всичките си звезди, докато Дидие Дешан определено има кадрови проблеми. Аут заради контузии са Самуел Умтити, Лука Ернандес, Бенжамен Менди, Пол Погба, Корентен Толисо, Антони Марсиал и Александър Лаказет.

Снимка 347706

Франция обаче е в серия от 5 поредни победи над Холандия, включително и в новия турнир на УЕФА, където преди два месеца се наложи с 2:1. Освен това "петлите" демонстрират и страхотна форма от 11 успеха и 4 равенства в последните си 15 срещи.

Снимка 368398

Източник: Twitter

"Лалетата" обаче играят силно вкъщи и спечели 6 от последните си 7 домакинства, като единствено Англия (0:1) победи в Ниската земя.

В исторически план двата отбора имат дълго съперничество. Те са се изправяли един срещу друг 27 пъти, в които Франция има 13 победи, 10 са за Холандия при 3 равенства.