Сърбия и Германия завършиха наравно 2:2 в мач от група „В“ на Европейското първенство за юноши до 19 години.

Неманя Максимович откри резултата в 32-ата минута на срещата. Седем минути по-късно обаче Германия изравни след груба грешка на вратаря на сърбите Предраг Райкович и Дейви Зелке да възстанови равенството. Лука Йович отново даде преднина на Сърбия с гол в 41-ата минута. Крайното 2:2 оформи Никлас Щарк в 91-ата минута.

Капитанът на сръбския тим Неманя Максимович получи и червен картон, който ще го извади от състава за последния мач от групата срещу България.

Преди последния кръг Германия и Украйна са начело с по 4 точки, Сърбия има 2, а България - 0. При успех на юношите ни над Сърбия, те ще заемат третото място в групата, което им дава право на участие на световното първенство.

В група "А" станаха известни полуфиналистите. Това са Португалия и Австрия, които спечелиха по две победи и събраха по 6 точки.

Вчера португалците разпиляха домакина Унгария с 6:1.  Под проливния дъжд над "Панчо Арена" зрителите станаха свидетели на истински рецитал на талантливия нападател на Порто Андре Силва, който вкара четири гола. Преди това Иво Родригес откри от дузпа в 32-ата минута. В последната минута на първата част започна головото шоу на младока от Порто, който удвои. Той реши мача в 66-ата минута за 3:0. Мерво от домакините намали в 73-ата минута за радост на 4000 по трибуните, но 120 секунди по-късно с фантастичен гол на Гелво Мартинс, който преодоля цялата защита на Унгария, бе върната преднината от три гола. Силва удари греда, но в последните две минути добави още два гола и вече има пет попадения от две срещи, като даде сериозна заявка за голмайстор на европейското първенство.

В другия мач от групата Австрия победи с 3:0 Израел. Така Португалия и Австрия излизат в спор за първото място, а Израел и Унгария ще се борят за третото място даващо право на участие на световното първенство в Нова Зеландия догодина.