Отборите на Германия и Белгия заеха първите две места в Група "В" на Европейското първенство за юноши до 17 години, което се провежда в България и продължават на четвъртфиналите.

В последния си мач от груповата фаза Германия постигна трета поредна победа срещу Чехия с 4:0. Младите германци изковаха успеха си още през първото полувреме, когато с голове на Паслак - два и Каракаш поведоха с 3:0. През втората част оборотите паднаха, но Саглам оформи крайното 4:0 с попадение в 53-ата минута.

В другата среща от групата Белгия побеси Словения. Равенството също устройваше  "червените дяволи", но с гол в последната минута Денис ван Вернеберг осигури второто място на своя отбор.

Така класирането в групата доби следния вид:
1. Германия - 9 т. 7:0
2. Белгия - 6 т. 4:2
3. Чехия - 3 т. 1:7
4. Слоения - 0 т. 0:3

Днес са мачовете от групи "C" и "D", които ще определят останалите 4 четвъртфиналисти. Франция вече си осигури място в тях.