Две седмици след финала на Европейското по футбол Франция все пак успя да спечели титлата, но при юношите до 19 години. Младите "петли" разгромиха Италия на финала с 4:0, като доминираха през целия мач.

Французите оправдаха прогнозите на специалистите, че са фаворит, и поведоха още в 6-ата минута с гол на нападателя на Пари Сен Жермен Жан-Кевин Огюстен. Той се промъкна между двамата централни защитници и от малък ъгъл прати топката във вратата. Людовик Блаз направи 2:0 в 19-та минута, и Франция се оттегли с тази преднина на почивката.

Франция контролираше мача и през второто полувреме, но другите две попадения паднаха в последните 10 минути. В 83-ата минута удар на Люка Тузар рикошира във Филипо Романя и топката влетя в мрежата за 3:0, а крайният резултат беше оформен от Иса Диоп в добавеното време.

Това бе единствената загуба на Италия за цялото първенство и прекъсна серията ѝ от 10 мача бе поражение. Франция също приключи само с една загуба и четири победи. Значителна част от нейните футболисти вече имат опит в мъжкия футбол.