Два от големите фаворити за титлата, Франция и Германия си осигуриха места на осминафиналите на дамското Световно първенство, което се провежда във Франция.

Домакините отново напълниха стадиона, на който играят и се наложиха над силния тим на Норвегия с 2:1. Валери Говен откри резултата на стадион "Алинц Ривера" в Ница в началото на второто полувреме. Малко по-късно Уенди Ренард си вкара изравнителен автогол при опит да играе технично с топката пред собствената с врата.

САЩ вкара 13 гола на Тайланд на старта на дамския футболен Мондиал

Американките нанизаха 10 гола след почивката

Настойчивостта на домакините беше възнаградена с дузпа, присъдена след използването на ВАР. Южени Льо Сомер беше безпощадна с удар в левия ъгъл, излъгвайки норвежката вратарка.

Снимка 428861

По-рано в Гренобъл, Нигерия постигна първа победа в другия мач от група "А". Африканките се наложиха над Южна Корея след автогол на Ким Дойеон през първото полувреме и попадение на Асисат Ошоала след почивката. Нигерия ще срещне в третия кръг, класиралата се напред Франция, докато корейките ще имат за съперник норвежките.

Във Валансиен Германия постигна втори успех с 1:0. Сара Дабриц вкара победния гол срещу Испания след 42 минути игра. Днес на митичния "Парк дьо Пренс" Китай ще играе с Южна Африка от 22:00 часа.

Три часа по-рано в Монпелие ще се започне интригуващия мач от група "C" между Бразилия и Австралия. Бразилките преследват първа световна титла, а австралийките ще търсят реванш за нещастно загубения първи мач от Италия в добавеното време.