Отборът на Динамо (Москва) продължава възхода си в руската Премиер лига, след като днес братският отбор на родния Левски, унижи до краен предел Спартак (Москва), размазвайки го с 1:5 насред „Лужники", в столичното дерби на кръга.

Резултатът изглежда доста изненадващ с оглед позициите на двата тима, които заемат в таблицата, но с играта си днес, динамовци показаха невероятен потенциал и голова успеваемост, която съкруши вицешампионите от Спартак.

След тази загуба, бъдещето на старши-треньора Унай Емери става доста несигурно, като най-вероятно той ще бъде уволнен в близките часове. Припомняме, че през седмицата московчани бяха разбити с 0:3 и от Барселона в мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Начало на погрома постави младата звезда на местния футбол Александър Кокорин, който откри в 12-ата минута. Три минути по-късно еквадорецът Кристян Нобоа покачи до 2:0.

Полувремето завърши по трагичен начин за Андрей Дикан, който получи и трети гол в мрежата си отново дело на Саня Кокорин.

Следващите 45 минути не промениха с нищо събитията на терена, като Динамо отново продължи да доминира на „Лужники", отбелязвайки още два нови гола.

0:4 направи Игор Семшов, а в 87-ата минута ветеранът в халфовата линия на Дан Петреску покачи до безпрецедентното 0:5.

Почетното попадение за спартаковци в този резил бе дело на Артьом Дзюба в самия край на срещата.

След успеха си днес, тимът на Динамо (Москва) се изкачи до деветата позиция с 24 точки, докато Спартак се смъкна на шесто място с 29.

СПАРТАК (МОСКВА)-ДИНАМО (МОСКВА) 1:5

0:1 Кокорин (13'), 0:2 Нобоа (16'), 0:3 Кокорин (45'), 0:4 Семшов (79'), 0:5 Семшов (89'), 1:5 Дзюба (90')

СТАДИОН: „Лужники"

СЪДИЯ: Максим Лаюшкин

СПАРТАК: Дикан, Макеев, Пареха, Сухи, Комбаров, Шелстрьом, Де Зеув, Горбатенко, Ананидзе, Хурадо, Ари

ДИНАМО: Березовски, Чичерин, Фернандес, Гранат, Ломич, Дуджак, Юсупов, Нобоа, Соловиев, Курани, Кокорим