Алесандро Дел Пиеро за пореден път доказа защо е един от най-великите действащи футболисти, след като отбеляза цели четири попадения за своя ФК Сидни при разгромния успех със 7:1 над Уелингтън Финикс.

Въпреки 38-те си години Але бе най-добрият на терена, след като на четири пъти се подигра с противниковата отбрана и вратаря на гостите  Марк Пастън.

Маестрото се развихри с три красиви попадения между 21-ата и 39-ата минута,  а гол номер 4 бе  сътворен в 70-ата минута.

Това е рекордна бройка попадения в кариерата на символа на Ювентус, който никога досега не бе вкарвал 4 гола в една среща.

Въпреки постижението Дел Пиеро остана повече от скромен, заявявайки  че важни са спечелените три точки, а не неговите попадения. „Щастлив съм, но за мен 7:1 е резултат като 1:0. Взехме три точки и вече мислим за следващия мач на Сидни", прояви скромност Але.

След успеха си днес ФК Сидни се изкачи до седмата позиция с актив от 20 точки.