Челси спечели минимална победа с 1:0 срещу Ливърпул в мач от турнира "International Champions Cup". Срещата се игра на стадион "Роуз Боул" в Пасадина.

Макар двубоят да имаше приятелски характер, съперниците излязоха на терена силно мотивирани да го спечелят. Единоборствата често бяха по-остри, отколкото е приемливо за подобни мачове. Реферът раздаде доста жълти картони, а Сеск Фабрегас беше изгонен в 70-ата минута за брутално нарушение срещу новото попълнение на "червените" Рагнар Клаван.

Мачът не предложи много положения за гол, но все пак съставът на Челси стоеше по-добре на терена. Единственият гол в срещата падна още в 10-ата минута. Сеск Фабрегас центрира от корнер и Гари Кейхил скочи най-високо и прати топката във вратата на Лорис Кариус.

Юрген Клоп пусна най-доброто, с което разполага. Той направи само една промяна в сравнение със състава, който започна срещу Хъдърсфийлд - на мястото на контузения Лукаш Лейва се появи Клаван, за когото това бе дебют с екипа на мърсисайдци. Атаката се водеше от Роберто Фирмино, а най-близо до него действаха Фелипе Коутиньо и Садио Мане.

Антонио Конте си позволи повече рокади и остави на пейката звездите Диего Коща, Еден Азар, Бранислав Иванович и привлеченият от Лестър Н'Голо Канте.