Челси и Шалке продължават в осминафиналите на Шампионската лига. Това се случи след като „сините" се наложиха у дома над Стяуа с 1:0.

Тимът от Гелзенкирхен пък победи Базел с 2:0. Интригата беше в Германия, където при успех или равенство днес тимът на Иван Иванов щеше да продължи напред в резултата. Това обаче така и не се случи, а българинът доби беше изгонен с директен червен картон през първото полувреме. Швейцарският тим все пак се класира за Лига Европа, заемайки третото място в групата.

Челси пък изигра без напрежение срещата си, а Жозе Моуриньо даде шанс на някои от резервите си.

Срещата на „Стамфорд Бридж" започна с натиск на домакините. В 10-ата минута „сините" успяха и да поведат. Оскар отклони с глава, а Георгиевски опита да избие пред крака на Демба Ба. Топката влетя в мрежата, а според различни източници авторът е именно играчът на Стяуа. УЕФА обаче призна на голмайстор Демба Ба. Последва масиран натиск на Челси, но без повече попадения.

В 53-ата минута Демба Ба можеше да удвои, но от няколко метра стреля в аут. В 71-ата минута Шюрле проби отлично, стреля, но вратарят изби право в Азар, който шутира мигновено над вратата.
В другия мач Шалке победи Базел с 2:0 в Германия.

Срещата започна с натиск на „кралско сините". В 31-ата минута гостите понесоха тежък удар след като Иван Иванов получи директен червен картон след като фаулира откъсващия се Адам Салай. Минута преди края на полувремето вратарят Зомер спаси със сетни усилия от голлинията удар на Фарфан.

В 51-ата минута нападателят центрира, а Базел остави Дракслер непокрит и реализира за 1:0. Шест минути по-късно футболистите на Базел се изтеглиха за изкуствена засада, съдията обаче не видя такава и Матип сам срещу вратаря реализира за 2:0.

Челси финишира с 12 точки. Шалке има 10, а Базел събра 8 пункта.

КЛАСИРАНЕ, РЕЗУЛТАТИ, СТАТИСТИКА ШАМПИОНСКА ЛИГА!