Tри попадения на Оскар, последното в допълнителното време, осигуриха на Бразилия победа с 3:2 срещу Португалия и световна титла на първенството на планетата до 20 години.

Пет минути след първия съдийски сигнал Оскар даде преднина на южноамериканския тим, като това бе първи гол, допуснат от португалците на турнира. Само 4 минути по-късно равенството бе възстановено след точен удар на Алекс, а Португалия поведе с 2:1 в 59-ата минута с гол на Нелсон Оливейра.

Бразилия стигна до изравнителен гол в 78-ата минута, когато вратарят на Португалия отрази изстрел на Дуду, но Оскар се възползва от ситуацията и вкара втория си гол в срещата. Своят хеттрик Оскар оформи в 111-ата минута, а "кариоките" по този начин си отмъстиха на Португалия за загубата от финала през 1991, когато Португалия триумфира с титлата след дузпи. По-рано вчера Мексико надви Франция с 3:1 в мача за третото място.