Боависта победи драматично с 3:2 у дома Витория (Гимараеш) в последния мач от 11-ия кръг на португалското футболно първенство. С този успех "шахматистите" вече са на 13 място с актив от 9 точки.

Витория пък се намира на четвърта позиция с 19 точки. Порто остана начело в класирането след победа у дома с 2:0 Витория (Сетубал).

Головете отбелязаха Лисандро Лопес в 6-та минута, както и Рикардо Куарешма само три минути преди края. Бенфика пък спечели с 3:1 като гост на Академика (Коимбра), но е на второ място в подреждането и изостава на четири точки след Порто.

Точни за столичани при победата в Коимбра бяха Руй Коща, Луизао и Фреди Аду. Другият гранд от Лисабон - Спортинг, стигна само до 1:1 като гост срещу Лейшоеш.