Реал (Мадрид) победи с дузпи Арсенал в мач от приятелския турнир International Champions Cup, който се изигра на "ФедЕкс Фийлд" в Лендоувър, предградие на Вашингтон. В редовното време двубоят завърши 2:2.

Гол за Реал вкара Гарет Бейл, който не е желан от треньора Зинедин Зидан и ще бъде продаден. Другото попадение за тима бе дело на Марко Асенсио. Той обаче беше изнесен на носилка през втората част заради контузия.

В 7-ата минута Александре Лаказет проби отдясно, преодоля излезлия Навас и насочи топката към вратата, където на близката греда Начо игра с ръка. Последва червен картон за него и дузпа за Арсенал, реализирана от Лаказет.

В 23-ата минута Арсенал удвои преднината си чрез Обамеянг, който беше изведен с пета от Лаказет зад отбраната на Реал.

В 39-ата минута Сократис от Арсенал също получи червен картон за грубо влизане тяло в тяло на Лука Модрич.

Така се стигна до 55-ата минута, когато Бейл намали. Атаката тръгна от Марсело отдясно, той подаде към Иско, който върна назад към Марко Асенсио. Вратарят на Арсенал не се намеси убедително и Бейл от близка дистанция намали. Само три минути по-късно се стигна до равенство. Този път точен беше именно Асенсио.

При дузпите за Реал пропусна Бейл, а за Арсенал - Гранит Джака, Начо и Роби Бъртън.