Отборът на Байерн (Мюнхен) продължава с наказателната си акция в група "D". Баварците постигнаха трети пореден успех, с който на 99,9 % си осигуриха участие в следващата фаза на турнира. Днес жертва на баварската машина стана скромният тим на Викотрия (Пилзен), който бе разгромен „само" с 5:0. Чешкият шампион можеше да си тръгне с поне двойно повече инкасирани попадения, ако не бяха и множеството пропуски на мюнхенци.

Точни за триумфа на „Алианц Арена" бяха Франк Рибери на да пъти, Давид Алаба, Бастиан Швайнщайгер и новото попълнение Марио Гьотце.

Пеп Гуардиола имаше сериозни проблеми с контузени футболисти, като това най-силно личеше в баварската отбрана. С травми бяха Данте, Боатенг и Бадщубер, което даде шанс за изаява на резервните бранители като Ван Буйтен и Диего Контенто. Нападението на Байерн се водеше от Марио Манджукич, докато на резервната скамейка бе немският национал Томас Мюлер.

Павел Върба разчиташе много на своя бранител Роман Хубник, който е бил бивш играч на Херта (Берлин) и е добре запознат с играта на Байерн. На вратата отново беше Матеуш Козачик, който допусна повече от левашки гол при загубата от ЦСКА.

Едва ли за някой бе изненада, че Байерн взе тотален контрол над срещата още от първата минута. Момчетата на Пеп Гуардиола можеха да открият още в 6-ата минута. Марио Манджукич свали с глава към Франк Рибери, но кандидатът за „Златнат топка", прати коженото кълбо в аут.

Крилото продължи с опитите си да отбележи, но поредният му пробив завърши само с безопасен изстрел в близкия ъгъл.

Така стигна до 24-ата минута на срещата. Опитният Роман Хубник събори в наказателното поле Ариен Робен и реферът Алън Кели не се поколеба да посочи „бялата точка". С оглед забраната на холандеца да бие дузпи, зад топката застана Франк Рибери, който реализира за 1:0.

Въпреки, че не спаси дузпата, вратарят Матеуш Козачик блесна с чудесна проява малко след това, когато от голлинията изби много опасен изстрел с глава на Ван Буйтен.

37-ата минута донесе и втория гол за домакините. Давид Алаба комбинира чудесно със съотборник и елегантен удар удвои преднината за своя тим.

След поредица от атаки и пропуски, носителите на трофея достигнаха и до класическа преднина.  Франк Рибери за пореден път демонстрира фамозната си класа, след като се подигра брутално с двама съперникови бранители. Оставайки сам срещу Козачик, той завърши атаката по възможно най-атрактивния начин, копвайки кълбото над него за 3:0.

Импулсът в играта на мюнхенци бе видим. Шампионите започнаха да се забавляват по терена, пропускайки положение след положение.  Едно от тях обаче влезе в 64-ата минута и бе дело на завърналият се след контузия Бастиян Швайнщайгер. Капитанът получи хубав пас от Гьотце в наказателното поле, обърна се елегантно и разстреля вратаря за 4:0.

Крайното 5:0 бе оформено в последната минута от срещата, когато новото попълнение Марио Гьотце също се разписа в мрежата на Козачик.

БАЙЕРН (МЮНХЕН)-ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 5:0

1:0 Рибери-дузпа (25'), 2:0 Алаба (37'), 3:0 Рибери (61'), 4:0 Швайнщайгер (64'), 5:0 Гьотце (90')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: Алън Кели (Ирландия)

БАЙЕРН: Нойер, Рафиня, Ван Буйтен, Контенто, Алаба, Лам, Робен, Швайнщайгер, Кроос, Рибери, Манджукич (резерви: Щарке, Мартинес, Пизаро, Кирхоф, Гьотце, Мюлер, Хойберг)

ВИКТОРИЯ: Козачик, Хубник, Резник, Чисовски, Лимберски, Прохазка, Хорват, Райторал, Хорава, Петржела, Колар (резерви: Дурис, Хейда, Текл, Болек, Коварик, Бако, Поспишил)