Отборът на Австрия записа победа с 2:1 над Северна Ирландия в последния си мач в турнира Лига на нациите.

През първата част двата отбора така и не успяха да си отбележат гол, въпреки че успяха да създадат по една доста сериозна опасност пред съперниковата врата. Първо Давид Алаба с мощен шут от пряк свободен удар опита да промуши топката в мрежата на ирландците, но кълбото премина на сантиметри от напречната греда. Точно преди почивката, Макгин можеше да открие резултата, след като изпълни фаул, но и това изпълнение бе неточно.

Снимка 390194

В 49-ата минута, австрийците успяха да достигнат до попадение. Шлагер изпрати с прекрасно воле топката към целта от границата на наказателното поле, като не остави никакви шансове на вратаря - 1:0.

В 57-ата, ирландците успяха да изравнят. Джоунс комбинира с Кори Еванс, а след като топката леко се отклони, той успя да я засече право в мрежата за 1:1. Дълбоко в добавеното време, Арнаутович донесе победата за своя тим, разписвайки се за 2:1.

Така, Австрия запази второто място в Група 3, но Северна Ирландия завършва участието си без нито една спечелена точка и изпада от Лига Б. На първата позиция е Босна и Херцеговина.