С гол на Джошуа Кенеди Австралия изненада Холандия и победи именития си съперник с 2:1 в контролна среща. Райън Бабел, който стартира в титулярния състав на мястото на контузения Ариен Робен подаде на Клаас Ян Хунтелаар, който откри резултата в 5-ата минута.

Вратарят Мартин Стекеленбург получи червен картон в 43-ата минута, след като събори Джош Кенеди в наказателното поле, а реферът отсъди и дузпа, превърната в гол от Хари Кюел. Селекционерът на лалетата Берт ван Марвайк, който ще направи в сряда официален дебют в квалификациите, извади Хунтелаар, за да вкара вратаря Хенк Тимер.

Макар и с десет души, холандците контролираха събитията на терена, но срещнаха отлично организираната австралийска защита. 15 минути преди края на срещата гостите изковаха и победата си, след като Кенеди вкара и втория гол след подаване на Люк Уилкшир. В сряда австралийците ще играят квалификация в зона Азия с Узбекистан, докато холандците ще пътуват за Македония.