Четвъртият в класирането на Висшата лига Астън Вила победи трудно като гост с 2:1 тимът от четвъртия ешелон (Лига 2) на Англия, Джилингам, в мач от третия кръг на ФА Къп.

Тимът от Бирмингам продължи в следващия етап от надпреварата след две попадения на Джеймс Милнър и едва за втори път в последните седем години преодолява третия кръг.

Гостите имаха възможността да поведат в резултата още в 14-ата мин, като за попадението основна заслуга имаше Стилиян Петров. Българският халф отне топката от противников бранител подаде на Джеймс Милнър, който с точен изстрел реализира за 0:1.

След попадението домакините направиха няколко интересни атаки и дори оказаха натиск на съперника си от Премиър лийг. Най-интересно, до което достигна Джилингам, обаче бе пряк свободен удар на границата на наказателното поле, който обаче не доведе до нищо по-интересно.

Активната игра на "Джилс" продължи и след почивката и в 56-ата мин даде резултат. Джаксън получи добър пас, успя отлично да се завърти, надбяг Зак Найт и с безпощаден удар прати топката във вратата на Фридъл за 1:1.

Ключовият момент в мача дойде в 77-ата мин., когато Ашли Йънг овладя топката в наказателното поле на Джилингам, бе изблъскан с тяло от капитана на домакините Милър, за което малко пресилено бе отсъдена дузпа. Зад топката застана авторът на първия гол за гостите, Милнър, който бе точен и реализира за крайното 1:2.

ДЖИЛИНГАМ       - АСТЪН ВИЛА 1:2 (0:1)

0:1 Милнър (14)
1:1 Джаксън (56)
1:2 Милнър (79-д.)

Джилингам: Ройс, Барчам, Бентли, Кинг, Нътър, Мълигън, Уестън, Люис, Милър, Оли, Джъксън

Астън Вила: Фридъл, Рио-Кокър, Найт, Дейвис, Шори, Сидуел, Милнър, Гарднър, Петров, Йънг, Делфонесо (72-Херууд).

Жълти картони: Барчам, Бентли, Кинг, Люис (Джилингам); Рио-Кокър, Дейвис, Йънг (Астън Вила).

Съдия: Кийт Страуд