Аржентина победи убедително Потугалия с 5:2 и ще спори с Русия за тилата на осмото световно първенство по футзал.

Мачът игран в Кали бе решен в рамките на по-малко от две минути в средата на първата част. До тогава двата отбора си бяха разменили по едни и гол. Боруто откри за южноамериканците, а Ре изравни за иберийците.

Дамиан Стазоне, Алмиро Вапораки и Алан Бранди отбелязаха три попадения за 98 секунди направиха задачата на фаворизираните португалци почти непосилна. До крав на мача аржентинците се бранеха и при всяка възможност контраатакуваха опасно.

В 36-ата минута Леандро Кузолино отбеляза пети гол в португалската врата. Три минути преди сирената Тиаго Брито оформи крайния резултат - 5:2 за Аржентина.

Рикардиньо и компания не можаха да се възползват от отпадането на голяма част от фаворитите за титлата на по-ранен етап.

Финалната среща е в събота между Русия и Аржентина. Фаворит е Русия, но аржентинците показват много стабилна игра и се промъкнаха до финала без някой предварително да ги е слагал в сметките.