Аржентина записа второ поредно равенство в квалификациите за Мондиал 2022. Лионел Меси и компания не успяха да победят Колумбия, въпреки че направиха перфектен старт с два гола в първите 8 минути.

Точни за "гаучосите" бяха Кристиан Ромеро и Леандро Паредес. Домакините намалиха малко след почивката с попадение от дузпа на Луис Муриел, а в добавеното време Мигел Борха подели точките - 2:2.

Началото на "Метрополитано" в Баранкиля беше кошмарно за домакините. В 3-ата минута Ромеро засече с глава центриране на Родриго Де Паул, а в 8-ата Паредес беше изведен очи в очи с вратаря Давид Оспина и го преодоля. Двата бързи гола поставиха срещата под контрола на аржентинците, а Оспина попречи на Лаутаро Мартинес да реши всичко още през първото полувреме.

В 49-ата минута Отаменди удари с лакът Матеус Урибе и Колумбия получи дузпа. Муриел прати Емилиано Мартинес в обратния ъгъл - 1:2. Аржентинците продължиха да са по-опасни и Меси беше близо до гола от пряк свободен удар, но отново Оспина се намеси добре. После пък стражът на домакините отрази силен удар по диагонала на Лаутаро Мартинес.

В края на мача "гаучосите" решиха да бранят преднината си и сбъркаха. Хуан Куадрадо се активизира, а гостите все по-често прибягваха до нарушения. В 94-ата минута именно Куадрадо центрира от десния фланг, Борха надскочи Хуан Фойт и с глава изравни.

Аржентина остана без загуба след шестия кръг и заема второ място в класирането с 12 точки, но вече на шест зад водача Бразилия. Колумбия има 8 точки и дели петата позиция с Уругвай.