Аржентина и Португалия очаквано спечелиха четвъртиналинте си срещи на Световното първенство по футзал в Колумбия. Двата тима ще се срещнат във втория полуфинал, който ще се играе в нощта на сряда срещу четвъртък в Кали.

Аржентинците разгромиха изненадата на турнира Египет с 5:0. Пабло Таборда откри резултата в 12-ата минута. Дамиан Стазоне увеличи само две минути по-късно.

През второто полувреме Сантиаго Базиле, Леандро Кузолино и Херардо Батистони оформиха крайния резултат. Нямаше и следа от бойката игра на египтятните демонстрирано срещу Италия.

Снимка 254978

В Кали Португалия спечели с 3:2 над Азербейджан, отбор в който играят няколко бразилци. Първото полувреме завърши 2:1 за иберийците. Жо и Жоао Матош вкараха за тях. Тиаго Болиня беше успял да изравни в 12-ата минута.

След почивката звездата на световния футзал Рикардиньо увелич на 3:1, а още един бразилец - Едуардо Боржеш намали 5 минути преди края.