Националният отбор на Аржентина победи Италия с 2:0 в една от най-интересните контролни срещи тази вечер. Висококачественият двубой се проведе на неутрален терен - стадион "Етихад" в английския град Манчестър.

Точни за успеха на "гаучосите" бяха Евер Банега и Мануел Ланзини, които се разписаха през втората част. Победата за селекцията на Хорхе Сампаоли можеше да бъде и по-изразителна, но Гонзало Игуаин не успя на два пъти да преодолее своя съотборник в Ювентус - Джанлуиджи Буфон. Поради контузия, приятелския мач днес пропуснаха две от звездите на Аржентина - Лео Меси и Серхио Агуеро.

Снимка 347031

Италия пък допусна загуба в дебюта на своя временен наставник Луиджи Ди Биаджо. Преди началото на контролата, всички в лагера на "Скуадра Адзура" отдадоха почти на внезапно починалия им съотборник Давиде Астори.

Англия победи Холандия с 1:0 като гост в контрола

Джеси Лингард направи разликата между Холандия и Англия

Албионците надвиха "лалетата" с 1:0

Спарингът започна с активни действия от страна на италианците, които създадоха неприятности за Вили Кабайеро още в 50-ата секунда. В крайна сметка ударът на Марко Пароло така и не намери своята крайна цел.

Снимка 347046

Отговорът на Аржентина не закъсня и в 5-ата минута опитният Буфон трябваше да се намесва. Стражът на Ювентус демонстрира концентрация след изстрел от средна дистанция на вражеския капитан Анхел Ди Мария. Голям принос за головата ситуация имаше дебютантът в селекцията на латиноамериканците - Фабрисио Бустос.

"Албиселесте" беше много близо до това да поведе в мача след точно 17 минути на "Етихад". Гонзало Игуаин се възползва от центрирана топка при корнер, след което насочи своя удар към долния десен ъгъл на Буфон. Съотборникът му от Ювентус обаче го разочарова с перфектна намеса, отървала "Скуадрата" от сигурно попадение.

Италия - Аржентина 0:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят се игра в английския град Манчестър

Скуката в тази контрола за миг бе изместена от красиво изпълнение. Халфът на Зенит (Санкт Петербург) - Леандро Паредес опита нещо нестандартно шутирайки мощно от над 30 метра. Коженото кълбо профуча опасно близо до вратата на Буфон, който аплодира изпълнението на своя съперник.

Снимка 347034

Дебютантът Николас Талияфико можеше да увенчае първия си мач за "албиселесте" с гол. Това се случи в 43-ата минута, когато крайният бранител се озова в ролята на консуматор след една добра аржентинска атака. Джиджи Буфон се бе позиционирал отлично и спаси решително.

Ветеранът Джиджи Буфон продължи да твори чудеса под рамката на италианската врата, 120-секунди по-късно. Анхел Ди Мария чрез хитър пас изведе Гонзало Игуаин сам срещу стража с №1. И Ел Пипита обаче не притежаваше нужното хладнокръвие, за да матира вратаря, стреляйки точно в неговото тяло.

Снимка 347033

Подновяването на играта донесе фантастичен шанс за селекцията на Италия. Леандро Паредес извърши уникална глупост, давайки старт на отлична контраатака за "Скуадра Адзура". Последва бърза комбинация между Имобиле и Инсине, като последният направи по-трудното и от 10 метра не успя да намери очертанията на вратата.

Италия продължи да бъде по-активният тим след паузата и това си пролича от атаката в 59-ата, когато съвършен пас на Марко Верати намери зад съперниковата отбрана Чиро Имобиле. Звездата на Лацио обаче спази негативната за себе си традиция да пропуска чисти положения с националния екип на своята родина. Добри думи тук трябва да кажем и за намесата на Кабайеро, който запази самообладание в решителния миг.

Снимка 347029

Малко изненадващо с оглед по-силната втора част за Италия, отборът който достигна до гол в този момент беше селекцията на Хорхе Сампаоли. В 75-ата минута аржентинците се възползваха от грешка на Жоржиньо. Ло Селсо размени подаване с Евер Банега, като за халфа на Севиля се отвори отлична възможност за изстрел. Опитът на появилия се като резерва футболист беше от най-висока класа и не остави никакви шансове на Буфон.

Снимка 347032

И докато селекцията на Луиджи ди Биаджо се опитваше да изравни, то Аржентина действаше безупречно в атака и реши всичко с втори гол десет минути по-късно. "Гаучосите" имаха числено превъзходство в полето на съперника. Гонзало Игуаин продължи за Ланзини, който с безпощаден шут матира италианците за крайното 2:0.

След 4 дни на Аржентина предстои още една сериозна контрола - гостуване на Испания. Италианците пък ще премерят сили с Англия.