Англия победи Холандия с 1:0 като гост в контролна среща. Единственият гол на "Йохан Кройф Арина" в Амстердам вкара Джеси Лингард с удар от границата на наказателното поле в 59-ата минута.

Срещата бе дебют за новия селекционер на "лалетата" Роналд Куман. В същото време "трите лъва" постигнаха първа победа над днешния си съперник от 7 срещи насам.

Срещата започна с удар на Окслейд-Чембърлейн, който не затрудни Зут. В 16-ата минута Джеси Лингард опита удар от границата на наказателното поле, който рикошира във Ван Дайк и излезе извън пределите на терена, но съдията отсъди аут.

Холандия - Англия 0:1

Холандия - Англия 0:1, Лингард се разписа

Контролната среща на "Амстердам Арена" започва в 21:45 часа

Малко след това Де Лихт опита удар от далечна дистанция, но Пикфорд не се затрудни. В 26-ата минута топката достигна до Куинси Промес на удобна позиция в наказателното поле, но нападателят бе спрян от Роуз, а след това вратарят улови кълбото.

В 32-ата минута Трипиър центрира от пряк свободен удар. Хендерсън се извиси в наказателното поле и стреля с глава, но топката мина покрай дясната греда.

Снимка 347057

Източник: Twitter

В 40-ата минута Бас Дост не успя да насочи добре топката след центриране от корнер на Депай и кълбото мина високо над вратата. После пък грешка в защитата на гостите остави топката в краката на Депай, но и нападателят на Лион не можа да преодолее Пикфорд.

Англия доминираше в началото на втората част. Гол на Де Фрай бе отменен, след като при подаването към него от страна на Депай топката излезе в аут.

Снимка 347055

В 52-ата минута гостите поискаха дузпа, след като Де Лихт и Зут повалиха Рашфорд в наказателното поле, но съдията Хил Мансано замълча.

В 59-ата минута Англия излезе напред в резултата. Кевин Строотман изчисти лошо центриране в наказателното поле на Холандия. Топката попадна право в Джеси Лингард, който с хубав удар от границата на наказателното поле направи безпомощен Йерун Зут.

Снимка 347042

Малко след това се откри отлична възможност за попадение пред Бас Дост. Вайдалдум не успя да насочи добра топката към вратата на гостите, кълбото стигна до Дост, който опита с пета да преодолее Пикфорд, но вратарят улови.

В 83-ата минута Мемфис Депай получи отлична възможност да стреля от пряк свободен удар, но вратарят на Англия се намеси блестящо и хвана топката. Гостите отговориха с опасна атака, която завърши с удар на Трипиър, който Зут спаси.

До края на срещата гостите съумяха да задържат преднината си и се поздравиха с победата.