Отборите на Каляри и Фиорентина завършиха 1:1 в драматичен мач от 23-ия кръг на италианската Серия "А".

За гостите двубоя пропусна голямата звезда на "виолетовите" Душан Влахович, който малко по-рано даде положителен тест за коронавирус.

Влахович с положителен тест за COVID-19

Сърбинът е поставен под карантина

Още в 8-мата минута Фиорентина получи право да изпълни дузпа, но изстрелът на Кристиано Бираги бе спасен от Борис Радунович. Секунди преди преди почивката домакините достигнаха до най-чистото си положение, но шутът на Гастон Перейро разтресе напречната греда.

Две минути след подновяването на играта Каляри излезе напред в резултата. Жоао Педро засече центриране от корнер и прати топката в мрежата на "виолетовите".

В 64-а минута домакините получиха златен шанс да затворят мача. Алваро Одрисола игра с ръка в наказателното поле и реферът бе категоричен - дузпа и червен картон! Жоао Педро се нагърби с изпълнението, но Пиетро Терачано развенча опита му и със страхотен рефлекс опази мрежата си от второ попадение.

Дори и с човек по-малко Фиорентина все пак стигна до равенството. Това се случи четвърт час преди края, когато Рикардо Сотил завърши красив индивидуален пробив с мощен шут около границата на наказателното поле и не остави шансове на Борис Радунович - 1:1!

Снимка 560995

Източник: EPA/БГНЕС

До края на мача голови положения липсваха и така двата тима поделиха точките. Каляри остава в зоната на изпадащите с едва 17 точки, а Фиорентина заема 6-та позиция със своите 36 пункта.

Шеф на Фиорентина се ядоса: Няма оферти за Влахович!

Сърбинът няма да вземе участие в днешния мач срещу Каляри заради положителна проба за COVID-19