Турнир: Квалификации за Евро 2024 Стадион: Зрители:
90+6′

Край на мача.

Англия победи Италия с 2:1 в евроквалификационен мач от Група С

10 от Англия се добраха до победа над Италия, Хари Кейн пренаписа историята на "трите лъва"

Вижте подробности

90+4′

Джовани Ди Лоренцо се свлече в наказателното поле след съприкосновение със защитник. Съдията Сърджан Йованович може би не видя добре ситуацията и просто даде сигнал за продължаване на играта.

90+2′

Франческо Ачерби получава жълт картон.

90′

Пет минути добавено време.

88′

Марко Верати напуска терена, а Джанлука Скамака влиза на негово място.

85′

Букайо Сака е заменен от Рийс Джеймс.

85′

Джуд Белингам напуска терена, а Конър Галахър влиза на негово място.

Снимка 611542

81′

Фил Фодън поигра няколко минути и бе заменен от Кийрън Трипиър. Смяната е логична, имайки предвид изгонването на Шоу.

80′

Какво направи Люк Шоу... Защитникът наруши сериозно правилата за втори път през последните няколко минути! Съдията Сърджан Йованович е категоричен и футболистът потегля към съблекалнята преждевременно.

78′

Люк Шоу също е оцветен в жълто.

77′

Уилфред Нонто отправи хитър прехвърлящ пас за Матео Политано, който беше добре овладян от последния, но защитата на англичаните успя да се справи.

72′

Кайл Уолкър получава жълт картон.

69′

Фил Фодън влиза на терена, заменяйки Джак Грийлиш.

69′

Сандро Тонали заменя Жоржиньо.

Снимка 611539

69′

Лоренцо Пелегрини е заменен от Уилфред Нонто.

62′

Жоржиньо получава жълт картон.

62′

Доменико Берарди излиза, Матео Политано влиза на негово място.

62′

Браян Кристанте заменя Николо Барела.

57′

Хари Магуайър получава жълт картон.

56′

ГОЛ! Матео Ретеги! Лоренцо Пелегрини демонстрира страхотен поглед върху играта, намирайки съотборника си в наказателното поле с хитро подаване. Ударът от движение пък на Ретеги беше прецизен и топката попадна право в долния ляв ъгъл.

55′

Матео Ретеги опита да изненада Джордан Пикфорд с добър удар, на който обаче липсваше точност и топката профуча много над напречната греда.

Снимка 611538

53′

Джак Грийлиш получава жълт картон.

51′

Лоренцо Пелегрини получи добър пас в наказателното поле и стреля. Топката обаче отлетя далеч встрани от лявата греда.

46′

Начало на втората част.

45+3′

Край на първото полувреме.

45+1′

Джак Грийлиш намери пространство в наказателното поле, след като пое късо подаване, но ударът беше разочароващ. Топката прелетя твърде встрани от дясната греда.

44′

ГОЛ! Хари Кейн е точен от бялата точка! Това бе 54-и гол за нападателя с националната фланелка. Така той става голмайстор номер 1 в историята на Англия.

43′

Решено! Дузпа има.

41′

Дузпа! Джовани Ди Лоренцо изглежда игра с ръка в наказателното поле. Съдията Сърджан Йованович ще се консултира с ВАР.

37′

Доменико Берарди опита да прати центриране в опит да намери някой от съотборниците си, но съперников защитник предотврати опасността.

32′

Калвин Филипс опита фалцов удар от границата на наказателното поле, но топката мина точно покрай лявата греда.

Снимка 611536

29′

Официално предупреждение за Деклан Райс.

20′

Джак Грийлиш можеше да се озове в прекрасна позиция очи в очи с вратаря, след като Букайо Сака опита да го изведе, но защитата на Италия предотврати опасността.

13′

ГОЛ! Деклан Райс! Удар на Хари Кейн бе блокиран. Топката стигна до Деклан Райс, който с удар от границата на вратарското поле вкара третия си гол с екипа на Англия.

12′

Джуд Белингам се впусна към вратата и отправи удар от границата на наказателното поле. Топката отиваше под напречната греда, но Донарума беше подготвен и спаси.

9′

Букайо Сака шутира от ръба на наказателното поле, но опитът му, насочен ниско към средата на на вратата, беше прекалено слаб, за да преодолее Джанлуиджи Донарума.

5′

Лоренцо Пелегрини опита да намери съотборник с обещаващо центриране в наказателното поле. Защитата на англичаните обаче се справя със ситуацията.

3′

Джуд Белингам действа грубо в опит да отнеме топката. Късметът бе с него и той се размина с картона още в първите секунди на срещата.

1′

23. Алесио Романьоли 23. Айвън Тони

Тази вечер се полага старт на квалификациите за участие на Европейското по футбол в Германия през следващата година. Пресявките обещават изключителни емоции, а началото е подобаващо - битка между Италия и Англия в група С.

Историята на футболното съперничество между двата тима е повече от богата. Най-бележитата от тях, естествено, е финалът на Евро 2020, когато в сърцето на Обединеното Кралство, "Скуадра адзура" триумфира с европейската титла. След това съперниците попаднаха в една група и за надпреварата на УЕФА - Лига на нациите. Селекцията на Роберто Манчини има психологическо предимство, като има три победи и три равенства в последните си шест двубоя срещу "Трите лъва".

Англия ще трябва да се оправя без Маркъс Рашфорд

Звездата на Манчестър Юнайтед е с контузия

Но страховитите факти за италианците не свършват. Последната загуба на "трикоьлорите" у дома в европейска квалификация датира от 1999 година, когато те прекланят глава пред Дания. Последното поражение изобщо на "адзурите" пък е от 2006 година, а оттам насетне националната селекция е в серия от 34 победи и 6 равенства.

За последно англичаните печелят като гост на Англия в приятелски мач през 1961 година.

Вратарят на Лацио Иван Проведел беше принуден да се оттегли от отбора на Италия и на негово място бе повикан младежкия национал Марко Карнезеки от Кремонезе.

Англия няма да може да разчита на Маркъс Рашфорд, който има 30 гола през този сезон за Манчестър Юнайтед, но ще бъде извън строя заради мускулна травма. Важната квалификация също пропускат Мейсън Маунт и Ник Поуп. Рахийм Стърлинг пък изобщо не е сред повиканите.

Главен съдия на срещата е Сърджан Йованович от Сърбия.

Манчини: Италия е ограничена откъм нападатели