Украйна стана поредният отбор, който се класира за Евро 2020. Това стана факт след победа с 2:1 над Португалия в мач от група "В".

Попаденията за домакините отбелязаха Яремчук (7) и Ярмоленко (27), а Роналдо от дузпа намали в средата на втората част.

Срещата започна с по-активни действия от страна на гостите. Португалия нанесе първия удар към една от двете врати, но Данило не намери очертанията.

Снимка 447691

Източник: uefa.com

В 7-ата минута се стигна до корнер за Украйна. Кривцов стреля с глава, Патрисио изби, но топката стигна до Яремчук, който я прати във вратата.

В 27-ата минута Миколенко намери Ярмоленко, който удвои преднината на домакините.

В 41-ата Роналдо стреля извън наказателното поле, но топката прелетя над вратата. В самия край на полувремето украинците можеха да стигнат до трети гол, но изстрелът на Яремчук мина встрани от вратата.

През второто полувреме Португалия опита да намали пасива си. В 54-ата минута Пятов спаси вратата си след удар на Роналдо.

Снимка 447692

В 71-ата минута Украйна остана с човек по-малко, след като Степаненко получи втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле. Дузпата беше изпълнена от Кристиано Роналдо, който намали резултата.

До края на срещата португалците подложиха на обсада вратата на Пятов, но не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Португалия остава на второ място във временното класиране с 11 точки. Сърбия е трети с 10 пункта.