90+3′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Арена Национала", гр. Букурещ (Румъния) Зрители:
90+3′

Край на мача.

90′

Калайджич влиза на мястото на Арнаутович.

87′

Яремчук получи в наказателното поле с гръб към вратата. Нападателят се обърна и опита удар от малък ъгъл, който не сполучи.

Снимка 535879

85′

Беседин заменя Миколенко.

77′

Австрия организира опасна контраатака. Шлагер проби през центъра и намери Забитцер. Халфът стреля през човек, но след рикошет топката излезе в корнер.

Снимка 535872

72′

Лаймер е заменен от Илзанкер.

68′

Марлос заменя Шапаренко.

Снимка 535877

62′

Циганков центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Лайнер в опита си да изчисти насочи към своята врата, но Бахман внимаваше и изби.

57′

Шьопф опита удар от далечна дистанция. Топката срещна гърба на Матвиенко и попадна в Шлагер. Халфът отправи удар, който мина покрай вратата.

Снимка 535871

51′

Шлагер си откри коридор за стрелба и отправи удар към вратата, който не затрудни Бушчан.

47′

Циганков заменя Малиновски.

Снимка 535870

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

Начало на втората част.

45+3′

Край на първата част.

45+2′

Шут на Лайнер минава над вратата.

Снимка 535873

45+1′

Нова грешка на Забарни. Защитникът подари топката на Забитцер, който потърси Арнаутович. Нападателят стреля слабо от границата на наказателното поле и Бушчан улови.

42′

Пропуск на Арнаутович! Австрийците организираха отлична контраатака. Шлагер проби отдясно и пусна успореден пас за Арнаутович. Нападателят изпревари Забарни и Бушчан, но прати топката покрай вратата от няколко метра.

Снимка 535863

38′

Лаймер получи от Алаба отляво в наказателното поле. Халфът навлезе навътре и опита опасен шут, който Бушчан боксира.

32′

Шьопф заменя Баумгартнер.

Снимка 535861

29′

Шапаренко проби отляво и потърси далечния ъгъл. Бахман успя да избие, а Ярмоленко не успя да засече топката във вратата.

21′

ГОООЛ ЗА АВСТРИЯ!!! Баумгартнер бележи! Алаба центрира от корнер, а халфът на Хофенхайм бе изпуснат от Забарний и с десния крак насочи във вратата за 0:1.

Снимка 535855

15′

Караваев сбърка при подаването си. Топката стигна до Арнаутович, който отправи удар от около 17 метра. След рикошет Австрия спечели корнер.

11′

Удар на Драгович с глава след центриране от корнер излиза в аут.

Снимка 535854

7′

Шут на Забитцер от средна дистанция минава над вратата на Бушчан.

1′

Начало на мача.

Снимка 535853

1′

26. Артьом Довбик 25. Саша Калайджич

Украйна и Австрия се изправят един срещу друг в среща от Група С, която ще бъде много напечена, а домакина на мача е неутралната "Арена Национала" в румънската столица Букурещ. Двата тима имат еднакъв актив от 3 точки и трябва да са особено внимателни, загубилите могат да отпаднат от турнира.

След като започнаха с драматично поражение, падайки с 2:3 от фаворита Нидерландия, украинците постигнаха така важния задължителен успех в последния си мач и се наложиха с 2:1 над дебютанта Северна Македония.

Футболистите на селекционера Андрий Шевченко играха по-добре и пропуснаха да се поздравят с по-изразителна победа. Още през първата част Украйна водеше с два гола, които бяха дело на Андрий Ярмоленко и Роман Яремчук.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Австрия е с много сходни показатели - победа над Северна Македония с 3:1 и неуспех срещу Нидерландия с 0:2, е в по-неизгодната ситуация, т.к. ремито ги оставя трети, с 4 точки и равна голова разлика.

За "Вундертима" положението е даже по-сложно от това при съперниците, ако тръгнат на безогледни атаки с цел победа, могат да останат и без точка, а това да доведе до отпадане.

В последните 2 директни срещи домакините имат 1 победа, гостите имат 1 победа и нямат равен мач.