90′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Олимпико", гр. Рим (Италия) Зрители: 18 422
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Англия победи Украйна с 4:0 на четвъртфиналите на Евро 2020

Англия отстреля изморените украинци и се завръща у дома за сбъдването на голямата мечта

Хари Кейн над всички при разгрома с 4:0, следва полуфинал с Дания

80′

Срещата на "Олимпико" просто се доиграва. Англичаните си разменят подавания, чрез които карат публиката да ги аплодира бурно.

74′

Джордан Пикфорд имаше малко работа за вършене в 74-ата минута, когато Йевхен Макаренко го пробва с изстрел от средна дистанция, който стражът на Евертън парира по възможно най-сигурния начин.

73′

И Хари Кейн приключва участието си в този двубой. Неговата алтернатива е Доминик Калвърт-Люин.

70′
Снимка 537561

66′

Рахийм Стърлинг напуска терена, за да събере сили за полуфиналите. Вместо него на терена влиза Маркъс Рашфорд.

66′

Джуд Белингам също влиза в игра, а Калвин Филипс за първи път няма да изкара цял мач за Англия на Евро 2020.

65′

След двете си голови асистенции, Люк Шоу напуска терена вместо Кийрън Трипиър.

64′

Може би доста късно, Андрий Шевченко прави смяна в отбраната на своя тим.

Снимка 537560

61′

ГОООЛ ЗА АНГЛИЯ!! 0:4!! ХЕНДЕРСЪН! Първият хеттрик на Евро 2020 бе близо до осъществяване в 61-ата минута, когато бляскаво воле на Хари Кейн беше акробатично спасено от Бушчан. Спокойствието за украинците обаче беше доста кратко, тъй като при последвалия корнер появилият се като резерва Джродан Хендерсън се разписа за 0:4.

Снимка 537567

55′

Деклан Райс напуска терена и бива заменен от Джордан Хендерсън.

50′

ГОООЛ ЗА АНГЛИЯ!! 0:3!! ХАРИ КЕЙН! Сълзи по лицата на украинските фенове имаше в 50-ата минута, когато Хари Кейн уби и малкото останала интрига с трето попадение. Люк Шоу дублира Стърлинг по фланга, след което съумя да центрира максимално точно към своя централен нападател. А той нямаше как да сбърка на няма и метър пред Бушчан.

Снимка 537564

47′

ГОООЛ ЗА АНГЛИЯ!! 0:2!! МАГУАЙЪР! Като личности, които спазват традициите, по аналогия на първото полувреме, англичаните отново се поздравиха с ранно попадение. Този път то падна още по-бързо, едва в 60-ата секунда. Хари Кейн бе фаулиран и полученият фаул позволи на Люк Шоу да центрира фантастично с левия крак. Хари Магуайър се възползва от лошата украинска подредба и отблизо с глава направи 0:2.

Снимка 537563

46′
Снимка 537557

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за мача Украйна - Англия след края на първото полувреме.

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 537556

43′

Като за финал на полувремето, Украйна държеше инициативата във важната битка. След кратко меле, Шапаренко реши да стреля от средна дистанция, но плътният му шут мина покрай лявата греда на Пикфорд.

35′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Проблемите за Шевченко станаха още по-големи, след като в 35-ата минута бранителят му Серхий Кривцов даде знак, че не може да продължи четвъртфинала поради травма. Така рано в мача на "Олимпико" трябваше да се появява Виктор Циганков.

Снимка 537558

32′

ДЕКЛАН РАЙС! Украйна определено имаше проблеми със спирането на Рахийм Стърлинг. №10 на Англия пак стигна почти до голлинията на "жълтите", след което върна вдясно за някой от дебнещите футболисти на островитяните. В крайна сметка, кълбото бе отбито, но попадна точно на зверския шут на Деклан Райс. Полузащитникът "подпали" ръкавиците на Бушчан, но попадение в украинската мрежа отново не падна.

29′

Хари Кейн скочи най-високо при центриране от фаул на Стърлинг в 29-ата минута. Звездата на Тотнъм отправи удар с глава, но над гредата на символичните домакини.

25′
Снимка 537555

21′

Англия пропусна сравнително изгодна възможност за втори гол в 21-ата минута, когато Люк Шоу извади топката около точката за наказателен удар, но изненадващо там нямаше нито един негов сънародник, който да се възползва.

16′

ЯРЕМЧУК!! "Трите лъва" сами си направиха живота труден в 16-ата минута, когато Кайл Уокър сбърка при изнасянето на топката и позволи на Роман Яремчук да се понесе опасно към вратата на Пикфорд. Нападателят се възползва от предпазливите действия на Хари Магуайър и шутира в близкия ъгъл. Стражът на символичните гости обаче бе на висота и изби в корнер.

13′
Снимка 537551

10′

Ранният шок принуди Украйна да заиграе далеч по-агресивно в полето на англичаните. Възпитаниците на Гарет Саутгейт трябваше да се оправят с няколко изсипани топки около дузпата, които в крайна сметка не създадоха някакъв сериозен проблем.

3′

ГООЛ ЗА АНГЛИЯ!! 0:1!! КЕЙН! Въпреки така описаният здрав украински "бетон", той се пропука още в 180-ата секунда на "Олимпико". Рахийм Стърлинг пое топката вляво, след което ангажира цялата отбранителна линия на съперника, за да пусне отлично към дебнещия Хари Кейн. Капитанът на Англия не чакаше втора покана и плъзгайки се по земята прати топката в мрежата на закъснелия със своята намеса Бушчан.

Снимка 537553

2′

Веднага след първия съдийски сигнал, украинската формация нагледно доказа, че трудно ще се даде на фаворизираните англичани. Селекцията на Андрий Шевченко заигра с петима в отбрана и още трима халфове, гравитиращи близо до дефанзивния вал. Всичко това се оказа изключително предизвикателство за нападението на Англия.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′

26. Артьом Довбик 26. Джуд Белингам

Англия ще се изправи срещу изненадата Украйна на стадион "Олимпико" в Рим в 1/4-финална среща от Евро 2020. Победителят от тази двойка ще се изправи срещу Чехия или Дания, като последните три мача от надпреварата ще се изиграят в Лондон.

За да достигнат до този етап, "трите лъва" спечелиха своята Група D, състезавайки се с отборите на Чехия, Хърватска и Шотландия. След това британците имаха изключително сериозен съперник в лицето на Германия.

Саутгейт: Не са много футболистите им, които играят в Премиър или Бундеслигата

Селекционерът на Англия обаче предупреди футболистите си нито за миг да не подценяват съперника

Англия обаче се справи и то не къде да е, а именно в един от футболните храмове - "Уембли". Това определено бе голям плюс за "трите лъва". Така и се оказа. Макар и късно във втората част, Рахийм Стърлинг и Хари Кейн дадоха победата за британците.

Снимка 537028

В груповата фаза Украйна събра едва три точки, като стана единственият отбор, който преодоля групите с актив от само три точки. Те бяха завоювани след победа с 2:1 над Северна Македония. Украинците показаха характер и при поражението с 2:3 от Нидерландия, при което наваксаха два гола пасив.

Украйна победи Швеция с 2:1 на Евро 2020

Украйна е напред след гол в добавеното време на продълженията

След 120 минути

На 1/8-финалите тимът се изправи срещу Швеция в равностоен сблъсък, който трябваше да се реши след продължения. Именно след гол в последната минута на второто допълнително време Украйна продължи напред.

Снимка 537039

В последните 6 директни срещи украинците имат 1 победа, англичаните са с 3 успеха, а на два пъти отборите са завършили наравно.