90+6′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Йохан Кройф Арена", гр. Амстердам (Нидерландия) Зрители:
90+6′

Край на мача.

90+3′

ГОООЛ ЗА ДАНИЯ! Брайтуайт се разписа! Нова добра атака на датчаните доведе до четвърти гол. Норгор центрира към Корнелиус, който свали за Брайтуайт. Нападателят овладя и преодоля Уорд за четвърти път.

90+2′

Жълт картон за Бейл.

90′

Червен картон за Уилсън.

88′

ГОООЛ ЗА ДАНИЯ! Йоаким Мееле бележи! Крайният защитник овладя в наказателното поле, финтира противник и с плътен удар не остави шансове на вратаря.

86′

Дания изпълни късо корнер и Йенсен центрира. Корнелиус отправи удар с глава, който бе избит от Уорд. Андерсен опита да довкара кълбото, но отново вратарят на Уелс се намеси. Топката попадна в Брайтуайт, който отправи силен шут, но покрай вратата.

81′

Дания получи право да изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на Уелс. Брайтуайт стреля разочароващо над вратата.

80′

Жълт картон за Дейвид Бруукс.

Снимка 536636

78′

Тайлър Робъртс заменя Муур.

78′

Бруукс заменя Джеймс.

77′

Андерсен влиза на мястото на Кяер.

Снимка 536637

76′

Стригер Ларсен е заменен от Бойлесен.

69′

Корнелиус заменя Долберг.

Снимка 536631

66′

Йенсен получи топката отляво. Халфът опита центриране, но придаде на топката шалц, с който летеше застрашително към далечната греда, но профуча в аут.

63′

Джо Алън опита да изненада Шмайхел от далечна дистанция, но стреля над вратата.

61′

Слаб удар от далечна дистанция на Вестергор не затрудни Уорд.

60′

Йенсен заменя Томас Дилейни.

60′

Норгор заменя Далмсгор.

Снимка 536629

59′

Шут на Джеймс от воле е блокиран от Кристенсен. Шмайхел лови.

Снимка 536628

59′

Уилсън заменя Морел.

53′

Топката стигна до Уилямс отдясно. Защитникът центрира в наказателното поле, където Бейл и Муур си попречиха и първият отправи слаб удар с глава.

48′

ГОООЛ ЗА ДАНИЯ! Долберг! Брайтуайт получи отдясно и проби в до границата на наказателното поле. Нападателят опита центриране, който Неко Уилямс вместо да изчисти прати топката в краката на Долберг. Каспер без да се бави вкара за 0:2.

Снимка 536638

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първата част.

45+1′

Стригер Ларсен центрира в наказателното поле на Уелс, където футболист в червено не успя да изчисти. Брайтуайт пък не успя да овладее топката, която попадна в Меле. Защитникът отправи удар от малък ъгъл, но Уорд спаси.

Снимка 536627

41′

Неко Уилямс заменя Конър Робъртс.

Снимка 536632

40′

Жълт картон за Кийфър Мур.

32′

Нова добра възможност за Дания! Микел Далмсгор проби до аутлинията отляво и пусна остър пас за Долберг. Нападателят опита технично да преодолее Уорд, но вратарят спаси.

27′

ГООООЛ ЗА ДАНИЯ!! Долберг бележи! "Червения динамит" организира добра атака отляво. Далмсгор намери Долберг пред наказателното поле. Морел се забави да блокира нападателя, който с прецизен удар в левия ъгъл от границата на наказателното поле вкара за 0:1.

Снимка 536625

25′

Жълт картон за Джо Родон.

24′

Вестергор засече с глава центриране от корнер, но стреля слабо над вратата.

Снимка 536624

18′

Първи точен удар към една от двете врати. Джеймс проби отляво, но не затрудни Шмайхел.

12′

Бейл отново се озова на стрелкова позиция. Фланговият нападател отправи силен удар, който премина покрай вратата.

Снимка 536626

10′

Бейл проби отдясно, навлезе навътре, справи се с Далмсгор и Мееле и отправи удар, който мина опасно покрай далечната греда.

8′

Неточен шут на Долберг от далечна дистанция.

5′

Удар на Мефъм рикошира в Кяер и излезе в корнер.

Снимка 536623

1′

Начало на мача.

1′

26. Матю Смит 26. Николай Бойлесен

Уелс и Дания се изправят един срещу друг в първия от 1/8-финалите на Европейското първенствто. Двубоят между двата отбора ще се изиграе именно в дома на най-вероятния им бъдещ съперник - "Йохан Кройф Арена" в Нидерландия.

Дания се класира по вълнуващ начин в елиминационната фаза на турнира след вълнуваща победа над Русия с 4:1 в последната среща от групатаси, с което успя да добере до второ място след двете си предходни загуби.

Отборът преживя много в този турнир след небезизвестния случай с Кристиан Ериксен на старта, когато получи сърдечен арест.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Уелс завърши зад Италия в Група А, като отстъпи в последния мач с "адзурите" с 0:1 в Рим. Най-добрият мач на тима бе срещу Турция при успех с 2:0 и пропусната дузпа от нападателят на Реал Мадрид.

Двубоят с Швейцария пък завърши 1:1, като "Кръстоносците" имаха превес на терена, но нямаха късмет пред гола.

Това е първи мач между Уелс и Дания от 2018 година насам, когато "червеният динамит" спечели двата им сблъсъка в Лигата на нациите.

Двете страни имат 10 мача (четири успеха за островитяните) помежду си, в които нямат нито едно равенство. Последният успех на Уелс над този съперник е от 2008 година.

Селекционерът на Уелс: Трябва да се съобразяваме с Дания