Националният отбор на Турция поведе в квалификационна група "Н" за Евро 2020. Южните ни съседи постигнаха втори пореден успех, след като тази вечер с лекота спечелиха домакинството си на Молдова с 4:0.

Селекцията на Шенол Гюнеш подсигури трите точки още до паузата, когато на стадион "Йени Ескишехир" паднаха две попадения.

Калъм Хъдсън-Одой ще започне като титуляр за Англия при гостуването на Черна гора

Хъдсън-Одой ще започне като титуляр за Англия тази вечер

Офанзивният футболист на Челси стана най-младият дебютант за Англия на международната сцена

Тон за успеха даде Калдъръм в 24-ата минута, а 120 секунди по-късно сред голмайсторите попадна и Ченк Тосун, вкарал след асистенция на Бурак Йълмаз.

В 52-ата минута капитанът на турците си изработи дузпа, която обаче пропусна, след като не успя да преодолее уцелилия ъгъла Коселев. Радостта за стража обаче не бе дълга, тъй като при получилия се корнер Тосун беше точен с глава.

Домакините удариха за последно в 70-ата минута, когато Туруч осигури поредно добро центриране, което този път беше превърнато в гол от Каан Айхан.

През юни на Турция предстои много важен мач срещу световните шампиони Франция. Молдова пък ще търси задължителни точки срещу друг аутсайдер - Молдова.

Вижте резултатите от днешните квалификации за Евро 2020

Доста голове видяха зрителите

ТУРЦИЯ - МОЛДОВА 4:0

1:0 Калдъръм (24"), 2:0 Тосун (26"), 3:0 Тосун (53"), 4:0 Айхан (70")

СТАДИОН: "Йени Ескишехир"

СЪДИЯ: С. Бобко (Украйна)

ТУРЦИЯ: Гюнок, Калдъръм, Айхан, Демирал, Челик, Туруч, Текдемир, Токоз, Чалханоглу, Йълмаз, Тосун (резерви: Болат, Чакър, Емре, Гюнул, Карака, Мали, Озякуп, Союнчу, Ташдемир, Ялчън, Язици, Йокшулу)

МОЛДОВА: Коселев, Жардан, Розгониюк, Посмач, Мачритичи, Йоница, Карм, Чеботару, Граур, Гинсари, Амброс (резерви: Челеадинк, Намаско, Антон, Антонюк, Чочиук, Милинчану, Платица, Санду, Турчан)