Франция и Турция завършиха наравно 1:1 в мач от група "Н" на квалификациите за Евро 2020. Така двата тима събраха по 19 точки и са много близо до класиране за финалите следващото лято.

Срещата на "Стад дьо Франс" започна с домакински натиск, като "петлите" изпуснаха няколко положения в началото на мача.

Снимка 447688

Източник: uefa.com

В 17-ата минута Коман изведе Гризман сам срещу Мерт Гюнок, но нападателят стреля във вратаря, който спаси.  При добавката Сисоко насочи топката, но вратарят отново се намеси прекрасно.

До края на полувремето домакините продължиха да диктуват случащото се на терена, но Гризман, Сисоко и Коман пропуснаха. Клеман Ленгле бе изпуснат при изпълнение на ъглов удар, но не намери очертанията на вратата.

След час игра Чалханоолу изведе Йълмаз на добра позиция, но той стреля над вратата.

В 76-ата минута резервата Оливие Жиру откри резултата. Нападателят засече с глава центриране от корнер и откри резултата.

Снимка 447687

Пет минути след това Турция изравни. Чалханоолу центрира от пряк свободен удар, Каан Айхан се извиси в наказателното поле и направи Манданда безпомощен за крайното 1:1.

Така Франция и Турция са лидери във временното класиране с по 19 точки. Трети е Исландия с 15 точки.

България загуби тежко от Англия с 0:6

Разгром! България допусна най-голямата си домакинска загуба в историята - 0:6 от Англия!