Националните селекции на Турция и Исландия очаквано спечелиха последните си мачове от квалификационна група Н за Евро 2020.

Класиралите се вече за турнира турци върнаха джуджето Андора в реалността, след като го победиха с 2:0 като гост. Всичко беше решено още до почивката, когато Енес Юнал отбеляза и двата гола, като единият от тях падна от дузпа. Така южните ни съседи финишираха на втората позиция, само на 2 точки от лидера Франция.

Франция победи Албания с 2:0 в европейска квалификация

Световният шампион защити своето реноме и финишира на първа позиция в група Н

"Петлите" спечелиха гостуването си на Албания с 2:0

Кампанията е повече от успешна и за Андора, тъй като малката държава за първи път в своята история не завършва на последно място в групата си. Момчетата на Колдо Алварес спечелиха пункт повече от разочаровалия тотално състав на Молдова.

Това се случи и на практика, след като по същото време молдовците паднаха с 1:2 при домакинството си на Исландия. Скандинавците поведоха с гол на Биркир Бярнасон в 17-ата минута, но в 56-ата Милинчеану изравни. Победата за гостите беше подсигурена от Гилфи Сигурдсон в 65-ата, като той дори си позволи да изпусне и дузпа малко след това.

Така Исландия ще се бори за място на Евро 2020 чрез плейофите в Лига на нациите. Неизползвана резерва за островитяните остана звездата на Левски - Холмар Ейолфсон.

Англия победи с 4:0 Косово в европейска квалификация