Турнир: Европейски първенства Стадион: Зрители:

Турция победи Франция с 2:0 в мач от квалификациите за Евро 2020

Каан Айхан и Дженгиз Юндер донесоха победата на южната ни съседка в Коня

Йомюр влиза на мястото на Токюз.

87′

Жълт картон за Коман.

86′

Нов шанс за Турция. Домакините организираха отлична контраатака и с два паса успяха да изведат Бурак Йълмаз сам срещу Лорис. Нападателят обаче не успя да нанесе хубав завършващ удар и топката излезе в аут.

84′

Юсуф Язъчъ заменя Дженгиз Юндер.

80′

Озан Туфан влиза на мястото на Ирфан Кахвечъ.

74′

Юндер изпълни директно пряк свободен удар от малък ъгъл, но прати топката над вратата.

72′

Бен Йедер влиза на мястото на Жиру.

69′

Лорис изби в корнер силен шут на Текдемир от около 30 метра.

55′

Спасяване на Лорис!!! Нова грешка в отбраната на Франция доведе до опасност пред тяхната врата. Павар не успя да изчисти топката. Кенан Караман отне и подаде към Бурак Йълмаз. Нападателят стреля по диагонала, но френският вратар изби в корнер.

50′

Хубав пробив на Коман отляво завърши с подаване към Гризман в наказателното поле. Нападателят опита удар, който Калдъръм блокира.

46′

Ферлан Менди заменя Люка Дин.

46′

Кингсли Коман заменя Блес Матюиди.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първото полувреме.

45′

Жълт картон за Демирал.

45′

Жълт картон за Юмтити.

43′

Пропуск на турците! Юндер центрира от корнер. В наказателното поле Сисоко изпусна Мерих Демирал, който с глава стреля над вратата.

40′

ГООООООООООЛ ЗА ТУРЦИЯ!!! Дженгиз Юндер се разписа. Юмтити сбърка пред наказателното поле. Бурак успя да продължи топката към Дорукхан Токоз, който намери Юндер отдясно. Крилото на Рома със силен удар в далечния ъгъл направи Лорис безпомощен за втори път.

39′

Жълт картон за Махмуд Текдемир.

38′

Пропуск на Бурак Йълмаз. Варан сбърка отляво, Кенан Караман му отне топката и намери нападателя в наказателното поле. Йълмаз от точката на дузпата стреля слабо и Лорис спаси.

30′

ГООООООООООООООООЛ ЗА ТУРЦИЯ!!!! От нищото домакините излязоха напред в резултата. При първата си голова възможност южните ни съседи успяха да се разпишат. Мерих Демирал свали едно центриране от пряк свободен удар в наказателното поле за Каан Айхан, който от няколко метра засече топката във вратата с глава.

25′

В последните минути инициативата е за Франция. Положения пред Гюнок обаче липсват. Халфовата линия на Турция успява отлично да неутрализира полузащитниците на гостите до този момент.

18′

Слаб удар с глава на Гризман минава покрай вратата.

7′

Равностойно начало на срещата. Опасности пред двете врати липсват.

1′

11. Язъчъ

Турция и Франция се изправят един срещу друг в пряк дуел за първото място в група "Н" на квалификациите за Евро 2020. Двубоят е тази вечер от 21:45 часа в Коня.

Двата тима стартираха цикъла с по две победи, а "петлите" са лидери заради по-добрата си голова разлика.

Канте пропуска следващите мачове на Франция

Халфът е с контузия на коляното

Турция традиционно е сред водещите отбори на континента от началото на новия век. Шансовете на южните ни съседи за класиране на Евро 2020 са големи, защото първите две позиции в групата дават директна квота за финалите.

Селекционерът Шенол Гюнеш може да разчита на най-доброто, с което разполага.

Световните шампиони са без Нголо Канте, който е с травма.

Франция победи Исландия с 4:0

"Петлите" с нови 4 гола на сметката си в квалификациите, този път опазиха мрежата си "суха"