Словакия победи Северна Ирландия с 2:1 в бараж за Евро 2020, игран в Белфаст. Мачът беше равностоен, но грешка в продълженията класира източноевропейците за шампионата на Стария континент.

Юрай Куцка донесе преднина на словаците в 17-ата минута след отлична индивидуална акция при контраатака.

И когато словаците се виждаха победители Милан Шкриниар си отбеляза автогол в 87-ата минута след центриране на Патрик Макнер. Това вкара двубоя в продължения.

В 110-ата минута Джони Еванс сгреши в защита и Михал Дурис отново изведе гостите напред за 1:2.

Така Словакия ще играе в група "Е". Тимът ще има за съперник Полша на 18 юни, като двубоят трябва да бъде в Дъблин. Също в ирландската столица словаците трябва да се изправят срещу Швеция 4 дни по-късно. На 23 юни е сблъсъкът им с Испания в Билбао, след който ще стане ясно дали ще се класират за осминафинал.