90+3′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Олимпийски", гр. Баку (Азербайджан) Зрители:
90+3′

Край на мача.

90+1′

Мбабу влиза на мястото на Видмер.

89′

Язъджъ стигна до топката отдясно и върна към Мюлдюр на дузпата. Защитникът отправи поредния си удар към вратата, но отново Зомер спаси.

86′

Дорукан Токьоз влиза на мястото на Чалханоолу.

85′

Бенито влиза на мястото на Цубер.

Снимка 535696

85′

Мехмеди влиза на мястото на Емболо.

80′

Кенан Караман заменя Юндер.

Снимка 535701

80′

Оркун Кьокчу влиза на мястото на Ирфан.

79′

Турция организира опасна атака. Юндер проби през центъра и отправи силен удар, който Зомер изби.

78′

Жълт картон за Джака.

Снимка 535702

77′

ГРЕДА! Швейцария получи право да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Джака застана зад топката и потърси левия ъгъл, но нацели гредата.

76′

Жълт картон за Чаглар.

75′

Жълт картон за Зеки Челик.

Снимка 535700

75′

Варгас заменя Шакири.

75′

Гавранович влиза на мястото на Сеферович.

70′

Жълт картон за Чалханоолу.

67′

ГОООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Шакири бележи! Цубер направи двойно с Джака и напредна отляво. Крилото пусна отличен пас за връхтлитащия в наказателното поле Шакири, който със силен удар не остави шансове на Чакър.

Снимка 535693

63′

Каан Айхан е заменен от Окай Йокушлу.

63′

Юсуф Язъджъ заменя Озан Туфан.

62′

ГООЛ ЗА ТУРЦИЯ!!! Ирфан бележи! Халфът получи пред наказателното поле, залъга Родригес и с прецизен удар в десния ъгъл не остави шансове на Зомер.

Снимка 535692

60′

Сеферович проби през центъра, измъкна се от Демирал и отправи коварен удар, който Чакър успя да избие в корнер.

55′

Шут на Юндер от далечна дистанция минава над вратата.

53′

Емболо получи отляво, напредна и отправи опасен удар, който Чакър изби в корнер.

Снимка 535685

50′

Удар с глава на Бурак минава над вратата.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

43′

Турция организира опасна контраатака. Мюлдюр получи отляво в средата на терена. Защитникът напредна и нахлу в наказателното поле. Там финтира Елведи и се озова на стрелкова позиция, но Зомер отново се справи и изби в корнер.

Снимка 535686

42′

Удар на Сеферович е блокиран от Демирал.

38′

Топката стигна до Емболо отдясно. Нападателят реши да търси далечния ъгъл, но стреля покрай вратата.

Снимка 535683

33′

Мюлдюр опита отново да изненада Зомер от далечна дистанция. Крайният защитник стреля силно от около 25 метра, но вратарят изби в корнер.

28′

Швейцария организира страхотна контра. Сеферович изведе Шакири зад отбраната още на центъра. Халфът напредна и стигна до наказателното поле. Джердан реши да стреля, вместо да подава към Цубер, но Оурджан успя да избие в корнер.

Снимка 535675

26′

ГОООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Джердан Шакири вкара фамозен гол. "Кръстоносците" организираха продължителна атака. Емболо се премести отляво и намери Цубер. Крилото пусна към Шакири, който бе оставен сам пред наказателното поле. Нисичкият полузащитник с брилянтно изпълнение прати топката в горния десен ъгъл на Оурджан за 2:0.

Снимка 535684

23′

Шут от около 20 метра на Озан минава над вратата.

Снимка 535674

15′

Ново спасяване на Зомер! Юндер проби отдясно и центрира в наказателното поле. Там Мерт Мюлдюр бе оставен непокрит. Крайният защитник овладя топката, нагласи се и насочи към далечния ъгъл, но с добра намеса Зомер изби.

6′

ГООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Сеферович бележи. Мерих Демирал не успя да изчисти добре топката. Сеферович пое пред наказателното поле, обърна се и с хубав удар в далечния ъгъл, между краката на Мерих, не остави шансове на Чакър.

Снимка 535673

4′

Спасяване на Зомер! Нова добра атака на турците. Каан се включи в атака и получи на границата на наказателното поле. Той отправи плътен удар, който вратарят на "кръстоносците" изби.

3′

Активно начало на турците. Озан Туфан също пробва късмета си от далечна дистанция, но стреля над вратата.

2′

Бурак получи пред наказателното поле и отправи удар, който рикошира в гърба на играч в Швейцария и топката излезе в корнер.

Снимка 535671

1′

Начало на мача.

1′

25. Ерай Кьомерт 26. Халил Дервишоглу

Швейцария се завръща в Баку за последен мач от Група А на Евро 2020. В опит да се доберат до втората позиция в тази четворка "кръстоносците" излизат като символичен домакин и фаворит срещу Турция.

Швейцарците все още имат някакви надежди, че при убедителна победа днес, могат да хванат последния влак към 1/8-финалите в надпреварата. Спечелената само точка в мача с Уелс беше разковничето и шанса който изпуснаха."Кръстоносците" не можаха да се противопоставят и логично загубиха с 0:3 от Италия в Рим.

Италия - Уелс, Песина откри, червен картон за Уелс

В битката за първото място

Сега обаче, националите на Швейцария ще се изправят срещу състав, който има сериозни проблеми както в психологически, така и в игрален аспект. В предстоящата среща Швейцария ще може да наложи пълен контрол. Отборът разполага с играчи, които в центъра на терена са способни да задържат топката и да се огледат за позициите на офанзивните им съотборници. Домакините не могат да се похвалят със звездни възможности, но нападателят на тима Емболо продължава да представлява реална опасност за всяка защита.

В момента играчите на турския национален отбор не могат да се похвалят с добър футбол. От старта на турнира, тимът не успя да отбележи нито един гол, въпреки че в своите редици има играчи като Бурак Йълмаз и Ченгиз Юндер.

Играта на Хакан Чалханоглу също не спори. Но предвид факта, че това може да се окаже последната среща на турския национален отбор, тримата споменати играчи може и да решат да заиграят на познатото им високо ниво.

Селекционерът на Турция: Дойдохме на турнира с големи мечти, сега положението ни е тежко

Неочакваният гол на Уелс обаче оказа отрицателно въздействие върху нас, споделя специалистът

Това ще е първи двубой между двете държави на голям футболен форум, но те не веднъж са се срещали в квалификации. В общо девет официални срещи победите са пет на две в полза на Турция, но предишният двубой между тях бе през 2008 година.