Отборът на Швейцария стартира с успех квалификациите за юбилейното Евро 2020. Момчетата на Владимир Петкович очаквано спечелиха визитата си на Грузия с 2:0. Успехът на стадион "Борис Пейчадзе" беше подпечатан с попадения след паузата.

Първото от тях падна в 57-ата минута и беше дело на Щефан Цубер. Емболо пое топката, след което майсторски я продължи за гореспоменатия, който с премерен шут не остави никакъв шанс на Лория.

Снимка 414059

Източник: EPA/БГНЕС

Десет минути преди последния съдийски сигнал, "часовникарите" сложиха точка на спора с гол на Закария. Въпросният се озова на точното място след спасяване на грузинския вратар и реализира в опразнената мрежа.

В следващия кръг на Швейцария предстои далеч по-голямо предизвикателство - домакинство на Дания. Грузия пък ще се опита да изненада като гост Ирландия.

Факт: България не е губила старт на евроквалификации в София