Швеция победи Словакия с 1:0 в мач от група "Е" на Евро 2020. Единственият гол на "Крестовски" в Санкт Петербург вкара Емил Форсберг от дузпа в 77-ата минута.

С успеха "тре кронур" излезе на първо място в групата с 4 точки, докато "соколите" имат три пункта. Утре Испания се изправя срещу Полша.

Четвърти рефер на срещата беше Георги Кабаков.

Швеция - Словакия 1:0, Форсберг бележи от дузпа

Срещата ще стартира в 16:00 часа

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но през втората част шведите създадоха доста положения за гол и само добрите намеси на Мартин Дубравка ги лишиха от по-изразителен успех.

В 3-ата минута удар на Себастиан Ларсон рикошира в играч в бяло и не затрудни Мартин Дубравка. Малко след това Юрай Куцка засече с глава центриране от корнер на Марек Хамшик, но стреля над вратата.

Снимка 535415

В 13-ата минута Микаел Лустиг засече с глава центриране на Ларсон от пряк свободен удар, но не намери очертанията на вратата.

До края на първата част тактическото надлъгване властваше на терена, а двамата вратари не бяха затруднени.

Снимка 535418

Втората част започна с натиск на "тре кронур". В 47-ата минута Емил Форсберг намери Александър Исак. Нападателят навлезе в наказателното поле и отправи удар, който Мартин Шкриняр блокира.

В 50-ата минута Ондрей Дуда се справи с лекота с Маркус Берг и отправи удар от около 15 метра. Топката профуча над вратата.

Снимка 535436

Девет минути след това Дубравка спаси вратата си от сигурен гол. Ларсон центрира отдясно, а Лудвиг Аугустинсон се оказа непотрит в наказателното поле. Защитникът насочи във вратата, но стражът на Словакия изби в корнер. След неговото изпълнение Исак свали за Маркус Даниелсон, който отправи опасен удар с глава над вратата.

В 67-ата минута "тре кронур" отново бе близо до гол. Микаел Лустиг получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Исак надскочи Сатка и прати топката над вратата.

Снимка 535446

Четири минути по-късно самостоятелен пробив на Исак отляво, при който се справи последователно с трима защитници, завърши с удар в близкия ъгъл, който Дубравка изби.

В 77-ата минута шведите получиха дузпа. Исак с хубав пас изведе Робин Куайсон в наказателното поле. Нападателят бе фаулиран от Дубравка, а главният рефер мигновено посочи бялата точка. Зад топката застана Форсберг, който с удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

Снимка 535435

Малко след това Исак напредна на скорост и преодоля двама съперникова играчи. Последва удар, който бе блокиран от Шкриняр. Топката стигна до Виктор Клаесон, но неговият шут рикошира в Сатка и излезе в корнер.

До края на срещата шведите удържава аванса си и се поздравиха с първа победа на Евро 2020.