Испания се класира за Евро 2020. "Ла Роха" стигна до измъчено 1:1 при гостуването си на Швеция в мач от група Група "F" на квалификациите за първенството през следващото лято.

"Тре кронур" излезе напред в резултата в началото на втората част с гол на Маркус Берг. В допълнителното време Родриго Морено донесе скъпоценната точка на иберийците.

Така Испания събра 20 точки и е лидер във временното класиране, докато Швеция е на втора позиция с 15 пункта.

Швеция - Испания 1:1

Швеция - Испания 1:1, Родриго изравни

Срещата започва в 21:45 часа

Двубоят започна с натиск на иберийците. В 3-ата минута Олсен изби в корнер тежък удар на Фабиан Руис извън наказателното поле.

Четири минути след това Тиаго опита удар, получи се рикошет, след който халфът се озова очи в очи с Олсен. Вратарят обаче чукна топката в крака на Алкантара и топката излезе в аут.

Снимка 447901

Източник: uefa.com

В 11-ата минута Родри не успя да вкара от шест метра след суматоха при корнер, като голяма заслуга има и вратарят Олсен. В 20-ата Карвахал центрира отдясно, Жерард Морено насочи с глава от 11 метра, но вратарят на домакините отново се прояви.

В 27-ата минута Лустиг отправи силен удар от около 25 метра, но Де Хеа спаси. Пет минути след това Лустиг центрира отдясно, Куаисон изпревари Иниго Мартинес и стреля с глава, но вратарят отново се справи с виртуозно спасяване.

Снимка 447902

В 41-ата минута Швеция организира атака през центъра. Топката стигна до Форсберг, който шутира, но след рикошет в Мартинес топката излезе в корнер.

"Тре кронур" откри резултата в 50-ата минута. Тогава Куаисон центрира отляво, а Берг нанесе удар с глава, който Де Хеа спаси. Последва нов такъв на Форсберг и нова намеса на вратаря. Топката обаче стигна до Берг, който я насочи в опразнената врата за 1:0.

Снимка 447903

Три минути по-късно Форсберг нанесе опасен удар по земя, който Де Хеа спаси.

След час игра вратарят на Испания бе заменен от Кепа заради контузия. В следващите минути гостите потърсиха изравняване, но им липсваше острота. В 68-ата минута удар с глава на Морено премина покрай вратата.

Селекционерът на иберийците пусна в игра Родриго на мястото на Тиаго, но това не даде желания резултата и испанците продължиха да не успяват да създадат нищо смислено пред вратата на Олсен.

Снимка 447906

Испания успя да стигне до изравнителен гол във втората минута на добавеното време. Фабиан Руис нанесе удар след разбъркване в наказателното поле, а резервара Родриго Морено протегна крак и засече топката във вратата за крайното 1:1.