Бившият наставник на Левски - Славиша Стоянович стартира по разочароващ начин работата си като национален селекционер на Латвия. Тази вечер "вълците" загубиха гостуването си на Северна Македония с 1:3 в първия кръг от квалификациите за Евро 2020.

Белгия победи Русия с 3:1

Лудото темпо на Белгия не се оказа по силите на Сборная

Едерн Азар се развихри при успеха с 3:1 над Русия

Македонците бяха далеч по-качественият тим и логично си подсигуриха трите точки още до паузата. В 11-ата минута звездата на Лийдс - Алиоски откри резултата, а в ролята на асистент се превърна ветеранът Горан Пандев.

В 29-ата минута пък Елмас удвои след отлична акция през центъра на терена.

В 33-ата гостите трябваше да извършат принудителна смяна, тъй като стражът им Ванинс получи травма.

Снимка 413753

Източник: EPA/БГНЕС

Плаха надежда за балтийците се откри в 87-ата минута, когато те се върнаха в двубоя с гол на Исайевс. Мераците им обаче бързо угаснаха, след като в даденото от съдията продължение Циганкис получи втори жълт картон, а уникално попадение за крайното 3:1 вкара Елмаз.

В следващия кръг на македонците предстои трудно гостуване на Словения, докато Латвия ще търси първи точки срещу Полша.

Славиша Стоянович: В Левски взимах много повече пари, отколкото сега в Латвия

"Финансовото възнаграждение не е основен приоритет за мен"

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ - ЛАТВИЯ 3:1

1:0 Алиоски (11"), 2:0 Елмас (29"), 2:1 Исайевс (87"), 3:1 Елмас (90+3")

СТАДИОН: "Филип II Арена"

СЪДИЯ: Х. Озкахя

МАКЕДОНИЯ: Дмитриески, Алиоски, Велкоски, Муслиу, Ристовски, Хасани, Николов, Барди, Трайковски, Пандев, Несторовски (резерв: Илиев, Сисковски, Бейтулай, Чурлинов, Елмас, Маркоски, Ристевски, Тосевски, Велкоски, Зайков)

ЛАТВИЯ: Ванис, Габовс, Дубра, Ос, Максименко, Тарасовс, Исайевс, Циганикс, Ракелс,Карасаускас, Сабала (резерви: Икстенс, Стейборс, Черноморджис, Ягодинскис, Куракинс, Лайзанс, Ругинс, Савалниекс, Тоберс, Улдрикис, Зулевс)