90′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Йохан Кройф Арена", гр. Амстердам (Нидерландия) Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА!

84′

Жълт картон за Тихомир Костадинов

79′

Де Йонг бе заменен за Коди Гакпо

78′

Бобан Николов замени Ариян Адеми.

78′

Стояновски влезе на мястото на Енис Барди.

72′

Отмемен гол за Северна Македония! Чурлинов получи пас от Барди и напредна, стреляйки хитро зад Стекеленбург, но е имало засада при паса към младия играч.

69′

Миг за историята на Северна Македония! Капитанът и легенда на страната Горан Пандев сложи официално край на кариерата си в националния отбор след като бе заменен от Тихомир Костадинов. Играчите на Северна Македония направиха почетен коридор за Пандев. Аплодисменти от целия стадион в Амстердам!

Снимка 535883

68′

Секунди след като се появи на терена, Вегхорст получи пас от Де Йонг и от изгодна позиция нацели гредата!

67′

Воут Вегхорст влезе на мястото на Мемфис Депай.

65′

Алиоски получи жълт картон.

62′

Отново Вайналдум! Ударът на халфа, който получи отляво, мина над вратата.

58′

ТРЕТИ ГОЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Страхотна атака на "лалетата". Мемфис Депай бе изведен и навлезе в наказателното пол, стреля, но Димитриевски, изби право във Вайналдум, който стреля мигновено и парира македонския страж за 0:3!

50′

ВТОРИ ГОЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Загубена топка от македонците, "лалетата" организираха контра, Депай проби вляво и подаде към намиращия се на точката на дузпата Вайналдум, който с мигновен изстрел вкара втория гол в мача!

Снимка 535882

49′

Шанс за Нидерландия! Тричковски скочи и изби почти от голлинията удар с глава на Де Лихт!

48′

Висар Муслиу получи жълт картон след задържане на Депай.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Българският съдия Георги Кабаков, който е четвърти рефер в срещата, показва смяна -  Юриен Тимбер замени Де Врай.

46′

Дензел Дъмфрис бе заменен от Стивън Бергюс.

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Райън Гравенберх е твърде недоволен, тъй като иска дузпа след като падна сам в наказателното поле. Съдията все пак се смили над него и не му показа жълт картон за симулация.

42′

Опасност за "лалетата"! Депай навлезе в наказателното поле, пребори се с Велковски, но Тричковски изби топката от краката на най-актуалния играч от състава на Нидерландия, слагайки край на опасността.

38′

Северна Македония се бори доста и заслужава сериозни похвали за играта си на "Йохан Кройф Арена"!

Снимка 535852

35′

Алиоски се справи отлично, избивайки топката от краката на връхлитащия в наказателното поле Дъмфрис.

28′

Дъмфрис бе много, много близо до попадение след подаване отляво на Мален, но изстрелът му мина близо до целта.

24′

ГОЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Горан Пандев бе фаулиран от Блинд пред наказателното поле на домакините, но съдията не отсъди нищо и играта продължи, слисаните македонци изпуснаха "лалетата", които предприеха светкавична контра. Мален и Депай си комбинираха отлично и новотото попълнение на Барселона завърши спорното положение с попадение!

Снимка 535869

21′

Греда! Горан Пандев намери с гръб Александър Трайковски, нападателят на Северна Македония стреля от отлична позиция, изпуснат от нидерландската отбрана, но топката попадна в гредата!

17′

Депай изпълни корнер, Дъмфрис падна в наказателното поле, а до него беше Горан Пандев. Задържане не е имало, без осонование за дузпа, въпреки бурните протести на домакините.

12′

Мемфис Депай  нанесе удар към вратата от границата на наказателното поле, но твъдре неточно.

9′

Отмемен гол за Северна Македония! Горан Пандев намери майсторски Иван Тричковски и той от границите на наказателното поле разстреля вратата на домакините, но флагът за засада е вдигнат. Много тънко положение. Все пак правилно - попадение няма!

Снимка 535864

8′

Мален получи обещаващ пас в дълбочина от Вайналдум и напредна отляво, но е бил в засада.

2′

Изключително емоционален мач за Горан Пандев, който днес слага край на 20-годишната си кариера в националния отбор.

Снимка 535851

Северна Македония плаче за отказалия се Горан Пандев

Нападателят е голямата звезда на съсъдите ни

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

19 Вут Вегхорст

Нидерландия излиза на своя стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам за трети пореден път. Днес съперник ще е Северна Македония, а позициите на двата отбора изглеждат решени.

"Лалетата" са сигурен 1/8-финалист, като могат да загубят първото място в Група С само след загуба днес и победа за Украйна или Австрия в прекия им двубой, която да компенсира добрата голова разлика на нидерландците.

Подобрен развой пък е единственият шанс за западните ни съседи евентуално да прогресират напред като един от най-добрите трети отбора.

Не може да се отрече, футболистите на Северна Македония в двете загубени срещи се бориха според силите си, отбелязаха попадения и срещу Австрия и Украйна, но това не им помогна да спечелят актив.

Днес срещу най-силните в групата, "Рисовете" водени от ветерана Горан Пандев трябва да се опитат да затвърдят тези що годе добри впечатления със смела и всеотдайна игра. Игор Ангеловски може да направи някои промени и да пусне в игра по-малко участвалите, понеже същото се очаква да направят и съперниците.

В последните 4 директни срещи между двата отбора домакините нямат победа, гостите имат 2 победи и 2 пъти са завършили наравно.