Северна Ирландия отстъпи при домакинството си на Германия в европейската квалификация между двата тима от Група "С".

Битката на стадион "Уиндзор Парк" приключи при резултат 0:2.

Автор на първото попадение в мача стана Марсел Халстенберг, който започна по левия фланг на немската отбрана и остана на терена през всички 90 минути от двубоя.

Крайното 0:2 бе оформено от Гнабри в добавеното време на сблъсъка.

Поражението на Германия с 2:4 от Холандия постави момчетата на Йоахим Льов в сложна ситуация, защото нова загуба можеше да разклати сериозно шансовете им за класиране на Евро 2020.

Това не бе допуснато от Бундестима, който успя да стигне до победата в срещата.

Льов: Съперникът беше по-добър през всичките 90 минути

"Играхме под нашите истински възможности"

Домакините не бяха за подценяване, защото макар да не блестят с особени технически умения, успяват да компенсират с изключителен отборен дух, който им донесе и пълния актив от 12 точки до преди първия сигнал тази вечер.

През първото полувреме на мача те имаха няколко любопитни ситуации пред вратата на съперника, но така и не успяха да се възползват оптимално от тях.

В 22-ата минута Брант шутира, топката се отби в ръката на Джони Еванс, но сигнал за дузпа не последва. Пет минути по-късно се стигна до идентична ситуация, при която Вернер стреля и кълбото се спря в дясната ръка на Карткар. Отново наказателен удар нямаше.

Снимка 441993

Източник: Twitter

Резултатът бе открит след красиво изпълнение на Халстенберг, получил пас като по конец от Клостерман.

Снимка 441992

След малко повече от час игра и домакините претендираха за извършено от Кроос нарушение в наказателното поле, но реферът не даде сигнал за такова.

Крайното 0:2 бе оформено от Гнабри, разписал се във втората минута на добавеното време, след подаване на Хаверц.

Снимка 441991

Пропуски на Вернер и Ройс лишиха Маншафта от по-убедителна победа тази вечер, но въпреки това германците със сигурност са доволни от спечелените три точки.

Двата отбора са излизали общо 18 пъти един срещу друг и Бундестимът има огромно предимство от 12:2 победи, печелейки последните осем сблъсъка. Последният успех на островитяните срещу този съперник е от 1983 година.

Холандия победи Германия с 4:2