Националният отбор на Сърбия победи по категоричен начин този на Литва с 4:1 в среща от Група "В" на квалификациите за Евро 2020.

Балканският тим реализира три от попаденията си в рамките на само четвърт час още през първото полувреме, с което реши мача.

Снимка 428366

Източник: Twitter

Митрович даде старта с гол в 20-ата минута, а малко по-късно и удвои преднината за състава си. След почивката Йович намери целта за 3:0, преди Новиковас в 71-ата минута, от дузпа, да вкара за 1:3. В добавеното време Адем Ляич беше точен за крайното 4:1.

В друг мач от групата Украйна спечели с 1:0 срещу Люксембург, с което вече се радва на 10 точки от четири срещи от този етап на надпреварата.

Полша отново без конкуренция, новото и старото поколение рамо до рамо към поредния успех

Словения най-после победи

Нападателят на Гент Роман Яремчук вкара с глава още в 6-ата минута, а веднага след това домакините удариха и греда. Гол на Люксембург пък не беше зачетен заради засада.

Лидер в групата са украинците с 10 точки. В следващия кръг на 7 септември Литва приема Украйна, а Сърбия е домакин на Португалия.