Отборът на Русия започна по впечатляващ начин участието си на ЕВРО 2012. Тази вечер, момчетата на Дик Адвокаат разбиха коравия тим на Чехия с 4:1, демонстрирайки красив и атакуващ футбол, който превръща „сборная" в един от основните фаворити както в група „А", така и на европейското първенство.

В герой за своя тим се превърна Алан Дзагоев, който наниза две попадения, а по едно добавиха Широков и резервата Роман Павлюченко.

Така Андрей Аршавин и компания поведоха в класирането на своята група с пълен актив от три точки.

Националните гарнитури на Русия и Чехия се изправиха  във втория мач от днешния първи ден на европейското първенство по футбол. Двата тима имаха  страхотната възможност да поведат във временното класиране в група „А", след като по-рано днес Полша и Гърция завършиха драматично 1:1.

Двата тима излязоха без никакви къдрови проблеми в редиците си, като Дик Адвокаат и Михал Билек  използваха всичко най-добро в редиците си.

Срещата пред препълнените трибуни на общинския стадион във Вроцлав започна доста равностойно. Символичните гости от Чехия  първи напипаха верния ритъм в играта и започнаха да пресират съперника доста умело в неговата половина.

Хубавите неща за състава на  Михал Билек обаче приключиха с края на началните 15 минути, когато  прекрасна атака на „сборная" приключи с прострелващ удар на Алан Дзагоев, който влетя неспасяемо във вратата на Петър Чех.

Отбелязаното попадение обърна развитието на цялата среща, като след него, на терена имаше само един тим и той се казваше Русия. Момчетата на Дик Адвокаат демонстрираха футбол от световна класа, който се оказа непосилен за защитата на Чехия.

Така съвсем логично дойде и вторият гол за руснаците, койтбо бе дело на Роман Широков. Попадението стана факт след чудесен извеждащ пас на Андрей Аршавин.

До края на първата част доминацията на Русия продължи, но пропуски на Дзагоев и Кержаков попречиха на резултата да придобие класическо измерение.

Петнадесетте минути почивка явно бяха оказали полозтовно влияние за Томаш Росицки и компания, защото само шест минути след подновяването на играта, Чехия намали резултата до 1:2. Перфектен пас от Ярослав Плашил изведе бързоногия Вацлав Пилар, който очи в очи срещи Малафев не пропусна и отбеляза първия гол за родината си на ЕВРО 2012.

Точният удар върна амбициите на чехите, които започнаха с доста настъпателни акции към руската врата. Русия пък доста хазартно се прибра назад, чакайки своя шанс на контраатака.

Той се появи в 79-ата минута и не бе пропилян. Герой за своите отново бе Алан Дзагоев, който със силен удар в средата на вратата направи 3:1. Асистенцията бе дело на Роман Павлюченко.

Две минути по-късно, подалият за третия гол Павлюченко също записа името си сред голмайсторите, отбелязвайки страхотно попадение, дошло след много красива солова комбинация завършила със снаряд във горния десен ъгъл на Чех.

Този красив момент сложи и точката на днешната среща, която завърши при разгромния резултат за Русия. Така „сборная" ще поведе в класирането на група „А" с пълен актив от три точки.

С играта си, момчетата на Дик Адвокаат дават сериозна заявка за нещо голямо по време на големия континентален форум.