90′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Паркен", гр. Копенхаген (Дания) Зрители: 11 322
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Дания победи Русия с 4:1 в мач от група В на Евро 2020

Ново чудо на "Паркен"! Дания разби Русия и се класира за осминафиналите на Евро 2020

Сборная приключи безславно участието си на континенталния форум

86′

Йенсен се появява в игра за сметка на Томас Дилейни.

85′

Мартин Брайтуайт бива заменен, а вместо него ще видим Андраес Корнелиус.

81′

ГООЛ ЗА ДАНИЯ!! 4:1!! МАЕЛЕ! "Динамитът" беше във вихъра си и нормално стигна до четвърто попадение в своя актив. Младата звезда на Аталанта Йоаким Маеле бе в основата на бърза контраатака, която именно той завърши с безупречен изстрел в незащитения ъгъл на руснаците.

Снимка 535915

79′

ГОООЛ ЗА ДАНИЯ!! 3:1! КРИСТЕНСЕН! Вратата към директните елиминации за Даня бе широко отворена от централния защитник Андреас Кристенсен.  В 79-ата минута всички на "Паркен" изпаднаха в дива еуфория, след като звездата на Челси покачи до 3:1 за своята родина. При това по какъв начин. №6 на символичните гости отправи истински снаряд извън наказателното поле, който без малко не проби мрежата на безпомощния Сафонов. Преди това младият страж бе направи две чудесни спасявания, които обаче се оказаха лишени от какъвто и да е смисъл...

Снимка 535914

77′
Снимка 535905

76′

Игор Дивеев от състава на Русия получава жълт картон.

72′

Един от голмайсторите за Дания - Дамсгаард бива заменен от Норгаард.

70′

ГООООЛ ЗА РУСИЯ!! 1:2!! ДЗЮБА! В един миг всичко за "червения динамит" беше прекрасно. Водеха с два гола, а същевременно Белгия отбеляза и попадение на Финландия. Всичко обаче се преобърна за секунди в 70-ата минута. ВАР отмени попадението на белгийците на "Газпром арена", а в Копенхаген реферът Клеман Тюрпен отсъди дузпа за Русия. Резервата Соболев използва мощната си физика в полето на символичните гости и бе съборен от Андреас Кристенсен. С отговорната задача се нагърби Артьом Дзюба, който намали до 1:2 със силен шут в средата на вратата.

Снимка 535913

68′

Феодор Кудряшов, не е на 100 процента след травмата на главата му в началото на втората част. Той е заменен от Вячеслав Караваев.

67′

Мухин се появява в игра, като ще замени Кузяев.

Снимка 535904

62′

Незабавна реакция от Черчесов. Селекционерът заменя Алексей Миранчук с Александър Соболев.

62′

Магомед Оздоев напуска терена, за да се появи Рифат Жемалетдинов.

61′

Йенс Щригер Ларсен заменя Даниел Васс, втора датска смяна.

60′

Голмайсторът Поулсен напуска терена веднага след реализирания гол. Бива заменен от Долберг.

58′

ГОООЛ ЗА ДАНИЯ!! 2:0!! ПОУЛСЕН! Сборная компрометира тотално амбициите си в този двубой, след като в 58-ата минута допусна втори гол в своята врата. Роман Зобнин направи огромен подарък на съперника, връщайки неразумно назад за своя вратар. Подаването се превърна в асистенция за дебнещия Юсуф Поулсен, който нямаше абсолютно никакъв проблем да реализира и приближи Дания до мечтания триумф.

Снимка 535907

57′

Първият датски футболист, който получава жълт картон е Томас Дилейни.

50′

На "Паркен" определено ще му се носи славата на зловещ стадион, след като в 50-ата минута публиката стана пряк свидетел и на тежък сблъсък между Хойбер и Кудряшов. Резултатът от него беше две разбити глави. Радостното е, че гореспоменатите футболисти все пак стиснаха зъби и продължиха важната среща.

Снимка 535902

46′
Снимка 535897

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха кофициентите на efbet за мача Русия - Дания след края на първото полувреме.

45′

ПОЧИВКА!

40′

ДИЛЕЙНИ!! Носени на крилете на положителните емоции, възпитаниците на Каспер Хюлманд бяха близо и до удвояването. Вестергоор отигра с глава центриране от корнер. Кълбото бе продължено за Дилейни, който съумя да докосне топката, но не и да я насочи голово.

38′

ГООООЛ ЗА ДАНИЯ!! 1:0!! ДАМСГААРД! С оглед на това, че големият лидер Ериксен е извън състава, отговорната задача да поведе Дания към директните елиминации се падна на младия Микел Дамсгаард. Един от големите таланти на скандинавската страна, получи топка в центъра в38-ата, рязко смени посоката и от около 20 метра шутира технично в десния ъгъл на Сафонов. Вратарят на Русия не очакваше подобен развой на събитията и само проследи пътя на прецизния изстрел до неговата мрежа.

Снимка 535908

29′

ХОЙБЕРГ! Фитилът на "динамита" можеше да бъде "запален" в 29-ата минута, когато звездата Хойберг се нагърби с по нестандартна идея за преодоляването на Сафонов. Халфът получи необходимия коридор и отправи тежък шут от над 20 метра, който премина опасно близо до страничната греда на Русия.

Снимка 535901

27′

Първи жълт картон в мача. Получава го Феодор Кудряшов.

20′

Скандинавците явно не си взеха поука, защото няколко мига след това те допуснаха идентична грешка при организирането на своя атака. Отново топката светкавично бе запратена към Головин, но този път Андреас Кристенсен протегна крак и провали бързата руска акция.

17′

ГОЛОВИН!! И макар датчаните да бяха тези, които прекарваха 90% от игровото време в половината на опонента, именно руснаците бяха тези, създали първото голово положение в мача. Александър Головин се възползва от груба грешка на Вестергоор и проби мощно през центъра. Звездата на Монако разви много висока скорост и след няколко залъгващи движения шутира силно по земя. Каспер Шмайхел обаче бе на своето място и сътвори решително спасяване.

Снимка 535900

12′

Здравата битка на "Паркен" беше нещото, с което се характеризираха първите 15 минути в Копенхаген. Реферът Клеман Тюрпен не толерираше тежките влизания, но така и не посягаше към джобчето с картони.

3′

Въпреки необходимостта от три точки, датчаните не се хвърлиха в яростни атаки от първата минута. Селекцията на Каспер Хюлманд анализираше силните и слаби страни на Сборная, които от своя страна нееднозначно демонстрираха, че ролята им в този двубой ще бъде да се защитават с доста хора в собственото си наказателно поле.

Снимка 535892

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′