Италия завърши европейските квалификации със страхотна победа. Тимът на Роберто Манчини помете Армения с 9:1.

Испания разгроми Румъния в Мадрид

Клаудиу Кешеру не игра

С този успех италианците завършиха кампанията с няколко рекорда. За първи път в историята тим на Италия се класира за голям турнир с перфектен актив от квалификациите. Днес те записаха десета победа от десет мача. Освен това те регистрираха 11-а поредна победа, което е рекорд за отбора, както и десетте успеха в рамките на една каледарна година. Италия продължи и серията си без загуба, като вече 49 домакински срещи в квалификации.

В 8-ата минута Имобиле откри резултата след удар с глава, възползвайки се от центриране на Киеза. Секунди по-късно Дзаниоло удвои. Бонучи подаде великолепно към Барела и той реализира за 3:0. Малко по-късно Киеза удари гредата. Имобиле отбеляза втория си гол в 33-ата минута.

Киеза за втори път удари гредата в 57-ата минута. Дзаниоло направи след подаване на Жоржиньо. В 72-ата минута и Романьоли се разписа. Последва гол на Жоржиньо от дузпа и попадение на влезлия като резерва Орсолини. Армения стигна до почетен гол в 79-ата минута, когато Бабаян изненада Мерет с далечен удар. Девет минути преди края Федерико Киеза все пак успя да запише името си сред голмайсторите.