Португалия запази шансовете си за класиране на Евро 2020, след като разби Литва с 6:0 у дома. Срещата бе от група "В" на квалификациите.

Така възпитаниците на Фернандо Сантош събраха 14 точки и заемат второ място. За да са сигурни за финалите през следващото лято, трябва да постигнат победа и в последния си мач срещу Люксембург. Лидерът Украйна вече се класира.

Резултатът откри Кристиано Роналдо в 7-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. В 22-ата минута суперзвездата на Ювентус получи подаване от Пасиенсия и с фантастичен удар в далечния ъгъл от около 22 метра направи Шеткус безпомощен за втори път.

Кристиано Роналдо: Не само се чувствам добре, но и съм в отлична спортна форма

Португалия се изправя срещу Литва

"Мореплавателите" продължиха да натискат, но стигнаха до нов гол чак в 52-ата минута. Тогава Бруно Фернандес комбинира с Пици в наказателното поле, който стреля силно. Топката срещна горната греда, след което се удари в левия стълб и влезе във вратата за 3:0.

Четири минути по-късно Гонсало Пасиенсия се възползва от неумела намеса на Шеткус и довкара топкатаза 4:0.

В 63-ата минута името си сред голмайсторите записа и Бернардо Силва. Офанзивният халф бе намерен от Рикардо Перейра в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл.

Две минути след това Силва победа към Роналдо, който със силен удар бе точен за крайното 6:0, оформяйки своя хеттрик.

За Литва вратарят на ЦСКА Витаутас Черниаускас остана резерва.