Португалия и Сърбия не излъчиха победител в двубоя помежду си от квалификационна група "B" на Евро 2020.

Спорът между двете единайсеторки приключи при резултат 1:1.

Точен за домакините беше Данило Перейра, докато за гостуващия състав се разписа Душан Тадич.

Европейският първенец стъпи накриво на свой терен срещу Украйна преди няколко дни и днес искаше да вземе първа победа в новата кампания. За сърбите пък това бе първи двубой от настоящия цикъл.

Снимка 414419

Източник: Twitter

Иберийците имат предимство от пет успеха срещу Сърбия или бивша Югославия, при едва две допуснати поражения в девет мача.

Западната ни съседка гони първо участие на европейски финали като самостоятелна държава.

Завръщането на Кристиано Роналдо не помогна на Португалия

Куп пропуски лишиха "мореплавателите" от успех срещу Украйна

Новините за звездата на иберийците Кристиано Роналдо не бяха особено добри днес, като той трябваше да напусне терена след едва 31 минути игра. Все още не е налично становище от щаба на домакините, което да хвърли повече яснота върху състоянието на мегазвездата.

Снимка 414418

Преди смяната на Роналдо, Португалия вече изоставаше в резултата.

В седмата минута на срещата гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Душан Тадич, който не сгреши и даде преднина на своя тим.

Тя бе заличена още преди паузата, като три минути преди последния сигнал за първото полувреме Данило Перейра вкара за 1:1, след асистенция на Рафаел Герейро.

През вторите 45 минути нови попадения не бяха реализирани. Така португалците остават под номер три във временното класиране в Група "В". Водач в нея е Украйна, като съставът спечели с 2:1 визитата си на отбор номер две в подреждането, към момента, Люксембург.

На дъното в таблицата е съставът на Литва, който все още не разполага със завоюван актив на своята сметка.