Полша се класира за Евро 2020 след като победи Северна Македония с 2:0. Попаденията бяха дело на Пшемислав Франковски и Аркадиуш Милик.

В 10-ата минута Гжегож Кричовяк получи пас по земя на границата на наказателното поле, но вратарят на македонците успя да избие. Минути по-късно и Желински пропусна да открие резултата.

До края на първата част липсваха интересни голови ситуации и пред двете врати.

Пет минути след подновяването на играта Себастиан Шимански нацели дясната греда.

В 73-ата минута Милик стреля с глава, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Само минута по-късно Пшемислав Франковски преодоля вратаря и откри резултата.

Шест минути по-късно Аркадиуш Милик с брилянтен удар изпрати топката в левия ъгъл на вратата за 2:0.

Така Полша се класира за Евро 2020, запазвайки първата си позиция с 19 точки. Северна Македония е трети с 11 спечелени точки.

В другия мач от групата Австрия победи Словения с минималното 1:0.