Нидерландия записа трета победа от три мача в групите на Евро 2020. "Лалетата" се наложиха с 3:0 над Северна Македония на "Йохан Кройф Арена".

Така играчите на Франик де Бур завършиха като абсолютни лидери група "С", следвани от Австрия с 6 точки, Украйна с 3 и Северна Македония с 0 пункта.

Въпреки, че не спечелиха нито точка, югозападните ни съседи могат да бъдат горди от представянето си след като и в трите мача показаха непримирим дух и борбеност като в крайна сметка вкараха и два гола. Днес още два им бяха отменени заради засада.

Снимка 535852

Днешната среща имаше и по-специален заряд за македонците, след като Горан Пандев сложи официален край на кариерата си с националния екип. Легендата и капитан на отбора бе заменен от 69-ата минута, минавайки през почетен коридор, направен от съотборниците си и аплодиран от целия стадион в Амстердам. За 20 години в националния отбор, Горан Пандев изигра 122 мача.

Снимка 535851

Иначе, попаденията днес станаха дело на Депай и Вайналдум, който се разписа на два пъти. Срещата започна сравнително равностойно.ю

Северна Македония - Нидерландия, Вайналдум направи резултата класически

Позициите на двата отбора са ясни

В 9-ата минута Горан Пандев намери майсторски Иван Тричковски и той от границите на наказателното поле разстреля вратата на домакините, но флагът за засада бе вдигнат и попадението заслужено не бе зачетено.

Снимка 535864

В 21-ата минута, югозападните ни съседи отново имаха шанс. Горан Пандев намери с гръб Александър Трайковски, нападателят на Северна Македония стреля от отлична позиция, изпуснат от нидерландската отбрана, но топката попадна в гредата.

Само три минути по-късно, Горан Пандев бе фаулиран от Блинд пред наказателното поле на домакините, но съдията не отсъди нищо и играта продължи, слисаните македонци изпуснаха "лалетата", които предприеха светкавична контра. Мален и Депай си комбинираха отлично и новотото попълнение на Барселона завърши спорното положение с попадение.

Снимка 535869

Малко преди края на полувремето, Депай навлезе в наказателното поле, пребори се с Велковски, но Тричковски изби топката от краката на най-актуалния играч от състава на Нидерландия, слагайки край на опасността. През втората част, "лалетата" владееха, а играчите на Ангеловски изглеждаха уморени.

Снимка 535875

В 49-ата минута, Тричковски спаси втори гол след като скочи и изби почти от голлинията удар с глава на Де Лихт. Само минута по-късно, Нидерландия удари след загубена топка от македонците, "лалетата" организираха контра, Депай проби вляво и подаде към намиращия се на точката на дузпата Вайналдум, който с мигновен изстрел вкара втория гол в мача.

Снимка 535876

В 58-ата минута, всичко в мача бе решено. Мемфис Депай бе изведен и навлезе в наказателното пол, стреля, но Димитриевски, изби право във Вайналдум, който стреля мигновено и парира македонския страж за 0:3. В 68-ата минута, Вегхорст получи пас от Де Йонг и от изгодна позиция нацели гредата.

Снимка 535882

В 72-ата минута, Чурлинов бе намерен от Барди и напредна, стреляйки хитро зад Стекеленбург, но бе имало засада при паса към младия играч и попадението не бе зачетено.

До края на мача, "лалетата" владееха, но така и не стигнаха до ново попадение.

Играчите на Франк де Бур продължават на осминафиналите, докато северномакедонците се прибират вкъщи.