Литва загуби тежко от Португалия в среща от Група "В" на европейските квалификации.

Сблъсъкът между двата тима завърши при резултат 1:5. С цели 4 попадения на сметката си се отличи лидерът на португалците Кристиано Роналдо.

Той реши поредна битка за своя тим в този квалификационен цикъл, а и като цяло въобще.

Тази вечер Кристиано Роналдо подобри рекорд на Роби Кийн. Ирландецът бе най-добрият реализатор в историята на евроквалификациите с 23 гола. Петкратният носител на Златната топка обаче вече разполага с 25 попадения.

Снимка 442195

Източник: Twitter

Той откри още в 7-ата минута, разписвайки се от дузпа. Изненадващо домакините изравниха с гол на Андриушкевичус. Резултатът остана равен до почивката.

След нея обаче Роналдо се развихри, като между 62-ата и 65-ата минути се  разписа на два пъти за 1:3.

Снимка 442194

В 76-ата минута отново асът на Ювентус отказа напълно домакините с четвърти гол, хвърляйки в екстаз целия спортно-технически щаб на тима си.

Крайното 1:5 оформи Карвальо в последните мигове на даденото продължение.

Така Португалия остава на второ място в квалификационната си група, с актив от 8 точки, но и мач по-малко от останалите състави. На точка зад "мореплавателите" е единайсеторката на Сърбия.

Снимка 428367

Тази вечер сърбите спечелиха визитата си на Люксембург с 3:1.

Александър Митрович вкара два гола за гостите, а Неманя Радонич добави още един. Дейв Тюрпел вкара почетното попадение за домакините.

Португалия спечели гостуването си на Сърбия с 4:2